Спеціальні потреби

Верховна Рада прийняла відставку Віктора Пинзеника


«Прийняти відставку міністра фінансів України Пинзеника Віктора Михайловича», -- мовиться у тексті постанови, яку ухвалила Верховна Рада. За рішення проголосували 238 народних депутатів. Окрім коаліціянтів, кнопки натисла опозиція – майже вся фракція КПУ та один регіонал.

Сам звільнений за власним бажанням у процедурі участі не брав. Віктор Пинзеник зараз лікується у Феофанії. Його відсутність у сесійній залі змусила декого з депутатів засумніватися у добровільності відставки. Опозиціонери вимагали, щоб причини свого кроку Пинзеник пояснив особисто. Натомість колеги по партії запевняли: заяву міністр подав з власної волі; прем`єр-міністр не змушувала його йти, а навпаки, просила залишитись.

Так чи інакше, відставка ключового міністра в уряді Тимошенко відбулась. І коментуючи цей факт, дехто з політиків доходить далекосяжних висновків.

Зі звільненням Пинзеника Україна зробила крок до дефолту. Таку заяву оприлюднила народний депутат від НУНС Ксенія Ляпіна. «Це крок до суверенного дефолту», -- сказала Ляпіна в інтерв`ю журналістам. Як вона пояснила, за нинішніх умов знайти кандидатуру на посаду міністра фінансів, здатного і створити реальний бюджет, і задовольнити прем`єр-міністра Юлію Тимошенко, практично неможливо. Та й голосів для призначення нового міністра фінансів забракне, – впевнена народний депутат. «Тому країна в небезпеці, і ця небезпека посилилась сьогодні рішенням про звільнення Пинзеника», – наголосила Ляпіна.

Натомість прогнози представників опозиції менш драматичні. Відставка Віктора Пинзеника «не є дефолтом всієї країни, а служить лише індикатором дефолту уряду». Так вважає член фракції Партії регіонів Ірина Акімова. За її словами, заміна одного урядовця не відіграє суттєвої ролі, якщо вся урядова команда не працює. «Я не знаю, ким буде замінена фігура Пинзеника, проте на моє глибоке переконання, зараз будь-яка особа, що прийде на цю важку ділянку роботи, навряд чи зможе докорінно змінити ситуацію», -- сказала Акімова.

Відставку міністра фінансів прокоментував також президент України. На думку Віктора Ющенка, ця відставка потягне за собою негативні процеси в українській бюджетній сфері. При цьому глава держави заявив: він розуміє логіку дій Пинзеника і розцінює його крок як «громадянський вчинок принципової людини». Як нагадав Ющенко, ідеться, зокрема, про непідтримку міністром економічної політики уряду:

«Ми мали перший прецедент за всі роки незалежності України, коли міністр фінансів відмовився підписувати проект державного бюджету. Це є протест. З таким проектом бюджету виходити на парламент Віктор Михайлович очевидно вважав недостойним, нечесним, непрофесійним, як з позиції міністра фінансів, так і громадянина», - цитує прес-служба слова президента.

«Мені прикро, що міністра фінансів ніхто не почув», -- сказав Ющенко. Як він додав, «Позбавитись такого голосу – це велике непорозуміння і непрофесійна політика уряду. Я переконаний, що за цим буде вибудовуватися ціла низка досить негативних процесів в українській бюджетній сфері», – наголосив Президент.

А тим часом в уряді вже визначилися з кандидатурою нового міністра фінансів. Про це заявив заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем`якін. При цьому він назвав малоймовірною передачу портфеля котромусь з віце-прем`єр-міністрів. Народний депутат повідомив також, що новий міністр фінансів може бути призначений уже в четвер – якщо у Верховній Раді знайдеться необхідна кількість голосів.

Як повідомлялося, міністр фінансів Віктор Пинзеник подав заяву про відставку 12 лютого. Серед найбільш вірогідних претендентів на цю посаду експерти називали екс-голову Нацбанку Сергія Тігіпка, екс-міністрів фінансів Ігоря Юшка та Ігоря Мітюкова, очільника Ради Нацбанку Петра Порошенка та інших.XS
SM
MD
LG