Спеціальні потреби

Експерти мають невтішні прогнози щодо України


Промислове виробництво в Україні у січні скоротилося майже на третину порівняно з аналогічним періодом минулого року. Такі невтішні дані наводить Держкомітет статистики. Ще жахливіше ці показники виглядають в окремих ключових для економіки галузях. Обсяги виробництва в металугрії скоротилися майже наполовину, в машинобудуванні – на 58%.

Держкомстат не оприлюднив даних про розвиток економіки вцілому. Це пояснюють тим, що такі відомості будуть публікувати раз на квартал. Однак в президентському Секретаріаті вирішили, що таким чином урядовці хочуть приховати інформацію про реальний стан економіки.

Перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак вважає це невипадковим:

«Очевидно, реальний стан речей не «підпорядковується» оптимістичним заявам керівників уряду, які, зокрема, стверджують про відсутність проблем з виконанням Держбюджету».

Напередодні провідні світові рейтингові агенції вчергове знизили прогнози розвитку економіки України. Зниження рейтингів вони пов’язують із складною фінансовою ситуацією в країні та складнощами, що виникли із отриманням другого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду. На думку експертів, якщо сторонам не вдасться домовитися найближчим часом, виникне ризик подальшого погіршення ситуації.

Песимістичні прогнози міжнародні експерти дають і щодо розвитку української банківської системи. Деяким з них присвоїли рейтинги, що свідчать про високу ймовірність банкрутства. Нацбанк ввів своїх тимчасових керуючих вже в сім банківських установ. Декілька банків звертаються до НБУ за рефінансуванням.

Далекий від стабілізації і валютний ринок. Цього тижня курс гривні у співвідношені до основних валют знову впав. Послаблення спостерігається вже майже тиждень. За цей час національна валюта здешевіла щодо американського доллара на 25 копійок. Нацбанк майже щодня виходить на міжбанківський ринок із інтервенціями. Однак експерти прогнозують, що це не дасть результатів допоки експортери не почнуть продавати свою валютну виручку. Нині вони, як і прості громадяни, віддають перевагу збереженню грошей в іноземних валютах.

XS
SM
MD
LG