Спеціальні потреби

Між Україною і Росією черговий дипломатичний конфлікт


Між Україною і Російською Федерацією розгорається новий дипломатичний скандал. У його центрі – російський посол Віктор Черномирдін. Свої претензії до відомого своїми образними висловлюваннями дипломата озвучило українське зовнішньополітичне відомство. До МЗС Черномирдіна викликали ще напередодні. Там йому висловили протест стосовно його недружніх і вкрай недипломатичних оцінок, коментарів і висловлювань на адресу України та її керівництва. Російського дипломата попередили, якщо той і надалі вдаватиметься до грубого порушення норм дипломатичної етики та міжнародного права, його вишлють із країни.

Заява українського МЗС, схоже, виявилася несподіваною для інших українських урядовців. У середу про це заявив перший віце-прем`єр-міністр Олександр Турчинов. Він каже, що зовнішньполітичне відомоство не узгоджувало своєї позиціa із Кабміном. Відтак, звернувся до керівника МЗС із проханням роз'яснити мотиви жорсткої заяви на адресу російського дипломата.

Володимир Огризко пояснив чим саме завинив Черномирдін. Приводом для попередження стало його інтерв'ю газеті «Комсомольска правда», де той прокоментував російсько-українські відносини і давав специфічні характеристики керівникам України.

Не залишили без реакції ситуацію і в російському МЗС. Департамент інформації та преси міністерства випустив коментар, де назвав погрози українських колег оголосити Віктора Черномирдіна персоною нон грата недружнім кроком. На думку російського зовнішньополітичного відомства, він може нашкодити двосторонньому співробітництву та завадити створенню конструктивної атмосфери в двосторонньому діалозі. Діяльність самого посла російське МЗС вважає спрямованою на створення оптимальних умов для розвитку двосторонніх зв'язків.

Схоже, що сам Черномирдін не вірить у можливість своєї висилки із країни. Принаймні, в коментарях які він дає, посол зазначає, що погрози українського МЗС його не хвилюють. Він також не погоджується, що його висловлювання могли якимось чином зашкодити Україні.

XS
SM
MD
LG