Спеціальні потреби

Актуально

Пайфер про виклики, перед якими стоїть Українаповне інтерв`ю з послом Пайфером
мовою оригіналу дивіться внизу

Українські події, в інтерв`ю Голосу Америки, прокоментував старший експерт Інституту Брукінґса та колишній посол США в Україні Стівен Пайфер. Він вважає, що прагнення голови українського уряду у цей виборчий рік задовольнити інтереси громадян, майбутніх виборців і у той самий час подолати наслідки економічної кризи в Україні, - два майже взаємовиключні завдання. Щоб отримати підтримку народу, уряду Юлії Тимошенко необхідно збільшувати витрати з бюджету, особливо на соціальні програми, але щоб виправити економіку, уряд мусить збалансувати бюджет, як цього вимагає Міжнародний валютний фонд.

«Можна звичайно аргументувати, що намагання українського уряду витратити більше грошей, це не лише політика, це також спроба стимулювати економіку. Подивіться на Сполучені Штати, де Конгрес ухвалив пакет стимулювання економіки. Але в США, це базується на розрахунках, та передбаченнях, що такого роду вливання допоможуть економіці. Я не берусь казати чи подібні кроки можуть допомогти чи зашкодити Україні. Але це звичайно набагато складніше зробити у рамках співпраці з МВФ -- міжнародної інституції, яка вимагає щоб Україна мала збалансований бюджет і утримувала довготривалу фінансову стабільність».

І все ж, на думку експерта, кредит МВФ можливо є єдиним порятунком України. Позичати гроші у Росії може бути доволі ризиковано, а розраховувати на кредити від інших держав, зокрема США, на думку Стівена Пайфера, Україні навряд чи варто.

«Якщо подивитись на досвід останніх 15-ти років, Сполучені Штати традиційно не давали кредитів іншим країнам. Я не стверджую, що це абсолютно неможливо, але такою є звична політика уряду США. Проблема України у тому, що вона хоче співпрацювати з МВФ і мати доступ до кредитів, які можуть у наступні три роки сягти 16 мільярдів доларів, але МВФ висуває дуже жорсткі умови і уряду буде важко дотримуватись цих умов особливо у виборчий рік», - зазначив Стівен Пайфер.

В розмові, переглянути яку мовою оригіналу можна внизу, Пайфер також торкнувся таких тем як енергетична безпека, економічна криза, перспективи членства України в ЄС та НАТО, українсько-російські відносини, прогнози щодо відносин між Україною та США за адміністрації Барака Обами та внутрішньо-політиична боротьба в Україні. Інтерв`ю, яке пропонуємо у двох частинах, провела Мирослава Ґонґадзе.


частина першачастина друга

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG