Спеціальні потреби

Українська опозиція вимагає відставки керівника МЗС


Найбільша опозиційна політична сила українського парламенту Партія регіонів вимагає негайної відставки з посади голови зовнішньополітичного відомства країни Володимира Огризка. Речник фракції Олександр Єфремов повідомив, що однією із причин звільнення має стати ситуація із російським послом Віктором Черномирдіним. Цього тижня МЗС попередив його за неприйнятні висловлювання на адресу українського керівництва і пригрозив оголосити персоною нон грата, якщо той і надалі не дотримуватиметься прийнятних норм. У цьому випадку в пана Огризка «партійні інтереси взяли гору над державними», вирішили в Партії регіонів і зажадали, щоб президент зробив подання на його звільнення.

Верховна Рада вирішила викликати керівника МЗС «на килим», щоб той доповів як про випадок із російським послом, так і про низку інших резонансних подій. Парламент заслухає його звіт 3 березня. Оглядачі припускають, що в Раді може набратися необхідна кількість голосів для звільнення пана Огризка, адже в уряді його вважають людиною президента. Якщо Блок Юлії Тимошенко вирішить підти на загострення із главою держави, фігура міністра може стати жертвою протистояння президента і прем'єра. Поки що БЮТ утримується оприлюднювати оцінку дій Володимира Огризка.

Цілком прогнозовано Президент Віктор Ющенко повністю підтримав дії міністра. Він заявив, що дії пана Огризка лежать у правовій площині:

«Йдеться виключно про міжнародне право, де не прийнято послу в країні перебування говорити речі, які можуть бути сприйняті некоректно нацією, владою, народом в цілому».

Президент підкреслив, що міністр закордонних справ України в даному випадку діяв «відстоюючи те, що належить до честі, статусу нашої держави».

Водночас пан Ющенко висловив переконання, що російський дипломат не мав на меті завдати шкоди двостороннім міждержавним відносинам. «Він поводить себе у своєму стилі. Хотів як краще, а вийшло як завжди», – сказав український президент. Він закликав Віктора Черномирдіна у подальшому уникати емоційних заяв.

Прокоментував ситуацію і посол США в Україні Вільям Тейлор. Адже його також згадував у своєму резонансному інтерв'ю пан Чорномирднін, зокрема називаючи співробітником спецслужб. Американський дипломат поставився до звинувачень свого російського колеги із гумором.

«Мені дуже подобається слухати, як говорить посол Черномирдін, це іноді кумедно», – сказав Вільям Тейлор. Водночас він відкинув звинувачення про втручання США у внутрішні справи України, зазначивши, що Сполучені Штити беруть участь лише в тих проектах в Україні, до яких запрошують інститути влади.

XS
SM
MD
LG