Спеціальні потреби

Актуально

Автовиробники у США намагаються втриматись на плаву
Додаткових дванадцять мільярдів доларів - саме такої суми просить від уряду Дженерал Моторс, щоб вижити у наступні два роки. Крайслер надіється на віділення йому п`яти мільярдів.

Американська автопромисловість в скруті: «Вони просять більше грошей водночас намагаючись показати, що здатні бути прибутковими у довготривалій перспективі», - каже головний редактор сайту Edmunds.com Карл Брауер.

В обмін на додаткові фінансові вливання, автогігант обіцяє серйозну реструктуризацію. У пропозиції уряду його керівники підтвердили свої плани зняти з виробництва певні моделі та скоротити випуск інших і закрити ряд заводів та автосалонів. Фактично, на ринку залишаться лише чотири основні моделі - Шевроле, Кадиллак, Б’юік та Джі Ем Сі. Зачеплять скорочення і робітників – тридцять тисяч з них буде звільнено, а на інших чекають урізання зарплатні.

«Кожного дня думаю, чи буде у мене завтра робота. Скорочення зарплат, пільг - все це мене дуже тривожить. Ніколи раніше я так не переживав за майбутнє. Цього разу ситуація серйозна» - висловлює, мабуть, загальне занепокоєння один з робітників Джі-еМ.

Одночасно, Дженерал Моторс веде переговори з Профспілкою автовиробників США, намагаючись знизити свої виплати у пенсійні фонди. Компанія також хоче, щоб профспілка погодилась на те, аби половину пенсійних виплат люди отримали у вигляді акцій замість готівки.

Все це непокоїть Джона Туліса: «Я передусім переживаю за свою пенсію та медичне страхування. Якщо ці фонди зменшаться – нам не вижити».

Інший автовиробник - Крайслер просить п’ять мільярдів доларів, обіцяючи скоротити три тисячі робочих місць та зняти з випуску три моделі. Компанія також досягла партнерської угоди з Фіатом, щоб продавати більше машин за кордоном.

Всі ці кроки, втім, не матимуть жодного ефекту, якщо американський споживач і далі не купуватиме американських автомобілів. Дилери, однак, сподіваються, що підписаний президентом пакет порятунку економіки - який передбачає податкові пільги при купівлі авто - призведе до пожвавлення бізнесу.

Генеральний менеджер автосалону «Шевролет» Майк Гелмстеттер: «Людям все ще потрібні автомобілі. Багато хто відкладав покупку останніх шість-сім місяців. Можливо, ці пільги приведуть їх в автосалони».

Американським автовиробникам залишається лише півтора місяця, щоб довести свою здатність не лише втриматись і пережити кризу, але і стати прибутковими компаніями. До тридцять першого березня президент Обама повинен вирішити, чи допомагати їм, чи дозволити збанкрутувати.


Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG