Спеціальні потреби

Автовиробники у США намагаються втриматись на плаву

Додаткових дванадцять мільярдів доларів - саме такої суми просить від уряду Дженерал Моторс, щоб вижити у наступні два роки. Крайслер надіється на віділення йому п`яти мільярдів.

Американська автопромисловість в скруті: «Вони просять більше грошей водночас намагаючись показати, що здатні бути прибутковими у довготривалій перспективі», - каже головний редактор сайту Edmunds.com Карл Брауер.

В обмін на додаткові фінансові вливання, автогігант обіцяє серйозну реструктуризацію. У пропозиції уряду його керівники підтвердили свої плани зняти з виробництва певні моделі та скоротити випуск інших і закрити ряд заводів та автосалонів. Фактично, на ринку залишаться лише чотири основні моделі - Шевроле, Кадиллак, Б’юік та Джі Ем Сі. Зачеплять скорочення і робітників – тридцять тисяч з них буде звільнено, а на інших чекають урізання зарплатні.

«Кожного дня думаю, чи буде у мене завтра робота. Скорочення зарплат, пільг - все це мене дуже тривожить. Ніколи раніше я так не переживав за майбутнє. Цього разу ситуація серйозна» - висловлює, мабуть, загальне занепокоєння один з робітників Джі-еМ.

Одночасно, Дженерал Моторс веде переговори з Профспілкою автовиробників США, намагаючись знизити свої виплати у пенсійні фонди. Компанія також хоче, щоб профспілка погодилась на те, аби половину пенсійних виплат люди отримали у вигляді акцій замість готівки.

Все це непокоїть Джона Туліса: «Я передусім переживаю за свою пенсію та медичне страхування. Якщо ці фонди зменшаться – нам не вижити».

Інший автовиробник - Крайслер просить п’ять мільярдів доларів, обіцяючи скоротити три тисячі робочих місць та зняти з випуску три моделі. Компанія також досягла партнерської угоди з Фіатом, щоб продавати більше машин за кордоном.

Всі ці кроки, втім, не матимуть жодного ефекту, якщо американський споживач і далі не купуватиме американських автомобілів. Дилери, однак, сподіваються, що підписаний президентом пакет порятунку економіки - який передбачає податкові пільги при купівлі авто - призведе до пожвавлення бізнесу.

Генеральний менеджер автосалону «Шевролет» Майк Гелмстеттер: «Людям все ще потрібні автомобілі. Багато хто відкладав покупку останніх шість-сім місяців. Можливо, ці пільги приведуть їх в автосалони».

Американським автовиробникам залишається лише півтора місяця, щоб довести свою здатність не лише втриматись і пережити кризу, але і стати прибутковими компаніями. До тридцять першого березня президент Обама повинен вирішити, чи допомагати їм, чи дозволити збанкрутувати.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG