Спеціальні потреби

Місія МВФ може повернутися в Україну найближчим часом


Кабінет міністрів України сподівається на відновлення співпраці із Міжнародним валютним фондом найближчим часом. Урядовці кажуть, що нині відбуваються «робочі, конструктивні дискусії» між Урядом та МВФ. Про це заявив віце-прем’єр-міністр Григорій Немиря:

«Є всі підстави сподіватися, що або наступного тижня, або за наступні два тижні місія МВФ повернеться в Україну для того, щоб завершити перегляд для наступного кроку».

Кабмін сподівається, що не виникне жодних підстав для затримки із виділенням Міжнародним валютним фондом чергового траншу із обіцяного кредиту. За словами урядовця, за планом, друга його частина має надійти у березні, третя – ще за два місяці. Немиря стверджує, що МВФ не висуває Україні жодних ультиматумів і навпаки останнім часом пом'якшив вимоги до розміру дефіциту бюджету. Урядовці вважають, що ухвалений показник у 3% від валового національного продукту може бути прийнятним параметром у нинішній економічній ситуації.

Найбільшою перешкодою для відновлення співпраці із МВФ уряд називає публічні суперечки між гілками української влади. Критичні заяви, що лунають із президентського Секретаріату, дають негативний сигнал як міжнародним фінансовим організаціям, так і українським громадянам, підсилюючи сумніви у здатності влади протистояти викликам світової фінансової кризи. Кабмін закликав Президента Ющенка оголосити перемир'я заради досягнення економічної стабільності. Немиря просить главу держави підписати вже ухвалену урядом заяву до МВФ із гарантіями готовності забезпечити імплементацію програми щодо фінансування фондом.

На досягнення компромісу із урядовцями сподіваються і в президентському Секретаріаті. Прес-секретар глави держави Ірина Ванникова повідомила про налаштованість Віктора Ющенка вже цього тижня зробити все можливе для отримання другого кредитного траншу МВФ.

«Президент переконаний, що для продовження співпраці з МВФ необхідно мати єдину й узгоджену позицію всіх органів державної влади та відповідних інституцій», – сказала речник президента.

Водночас в Секретаріаті знову поклали на уряд відповідальність за відсутність прогресу на переговорах із МВФ. Брак фінансування від фонду називають однією із головних причин дестабілізації на валютному ринку. НБУ не має достатніх резервів для задоволення ажіотажного попиту банків та населення на іноземну валюту. Сьогодні на міжбанківському ринку гривня продовжила падіння, яке триває останні два тижні. Експерти не виключають, що вже до кінця тижня можна чекати абсолютного рекорду знецінення української валюти до позначки 10 гривень за долар.

XS
SM
MD
LG