Спеціальні потреби

Актуально

Держдепартамент США оприлюднив звіт про дотримання прав людини
Щорічна доповідь про дотримання прав людини, підготована Державним департаментом США, піддала критиці Китай. Цікаво, що цей звіт був оприлюднений тиждень після візиту Держсекретаря США Гілларі Клінтон до Китаю, під час якого вона заявила, що співробітництво між двома країнами має бути пріоритетом. Загалом доповідь розглянула ситуацію з правами людини у понад 190 країнах світу, в тому числі в Україні та Росії.

Згідно із звітом Державного департаменту США, у 2008-му році ситуація з правами людини в Китаї, порівняно з попереднім роком, погіршилася. Зокрема зросла кількість політичних в’язнів. Існують докази того, що у китайських в’язницях вдаються до тортур.

Автори звіту також критикують стан свободи у Росії, та війну Росії з Грузією, яка призвела до численних жертв серед мирного населення.

Що ж стосується України то у звіті зафіксовано, що головними порушниками прав людини в Україні залишаються правоохоронні органи. Йдеться про туртури та погані умови утримання у вязницях та місцях попереднього утримання. Судова система в Україні є скорумпована і залежна від політичних та фінансових впливів - говориться у документі. Корупція панує у органах державної влади, зазначено у звіті. Одночасно, автори документу, як позитив, відзначають, що Mіністерство внутрішніх справ України відкрило дві нові установи для утримання мігрантів та заснувало відділи з нагляду за дотриманням прав людини у всіх регіонах України.

У доповіді зазначено, що найбільше права людини порушують у тих країнах, де керівники мають необмежену владу, або взагалі панує безвладдя.

За словами держсекретаря Гілларі Клінтон, забезпечення прав людини у всьому світі – одна з основних цілей американської зовнішньої політики:

«Ми намагаємося не лише жити, згідно з нашими ідеалами у власній країні, але й будемо домагатися більшої поваги прав людини в інших країнах світу».

У Сомалі, Судані та у Демократичній Республіці Конго наслідком боротьби між урядовими військами та повстанцями стали численні жертви серед цивільного населення. У звіті також згадано Зімбабве, уряд якого піддає репресіям членів опозиції.

Також погано з дотриманням прав людини у Північній Кореї, де уряд контролює майже кожен аспект життя громадян.

В Ірані уряд посилив кампанію залякування науковців, журналістів та дисидентів, вдаючись до таких заходів як ув’язнення, тортури та закриті судові процеси.

Погіршилася ситуація зі свободою слова і на Кубі, де після того як влада перейшла від Фіделя Кастро до його брата Рауля, залякування опозиціонерів з боку уряду посилилося.
Держсекретар США зазначила: «Це стане нашим глобальним зусиллям, яке виходить за межі урядів. Ми маємо працювати з недержавними організаціями, комерційними фірмами, релігійними лідерами, школами, університетами, а також із окремими громадянами, кожен з яких може відіграти значну роль у створенні світу, де права людини визнають, поважають та захищають».

Доповідь не містить оцінки дотримання прав людини в США, але її автори піддають критиці попередню Адміністрацію Джорджа Буша за утримання в’язнів без судового процесу в Ґвантанамо на Кубі.

Всі новини дня

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

«Ми віримо в перемогу України» – роковини звільнення Бучі від російських військ. Відео

Дипломати Молдови, Словенії та Словаччини відвідали Бучу у роковини звільнення міста від російських військ.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG