Спеціальні потреби

Держдепартамент США оприлюднив звіт про дотримання прав людини

Щорічна доповідь про дотримання прав людини, підготована Державним департаментом США, піддала критиці Китай. Цікаво, що цей звіт був оприлюднений тиждень після візиту Держсекретаря США Гілларі Клінтон до Китаю, під час якого вона заявила, що співробітництво між двома країнами має бути пріоритетом. Загалом доповідь розглянула ситуацію з правами людини у понад 190 країнах світу, в тому числі в Україні та Росії.

Згідно із звітом Державного департаменту США, у 2008-му році ситуація з правами людини в Китаї, порівняно з попереднім роком, погіршилася. Зокрема зросла кількість політичних в’язнів. Існують докази того, що у китайських в’язницях вдаються до тортур.

Автори звіту також критикують стан свободи у Росії, та війну Росії з Грузією, яка призвела до численних жертв серед мирного населення.

Що ж стосується України то у звіті зафіксовано, що головними порушниками прав людини в Україні залишаються правоохоронні органи. Йдеться про туртури та погані умови утримання у вязницях та місцях попереднього утримання. Судова система в Україні є скорумпована і залежна від політичних та фінансових впливів - говориться у документі. Корупція панує у органах державної влади, зазначено у звіті. Одночасно, автори документу, як позитив, відзначають, що Mіністерство внутрішніх справ України відкрило дві нові установи для утримання мігрантів та заснувало відділи з нагляду за дотриманням прав людини у всіх регіонах України.

У доповіді зазначено, що найбільше права людини порушують у тих країнах, де керівники мають необмежену владу, або взагалі панує безвладдя.

За словами держсекретаря Гілларі Клінтон, забезпечення прав людини у всьому світі – одна з основних цілей американської зовнішньої політики:

«Ми намагаємося не лише жити, згідно з нашими ідеалами у власній країні, але й будемо домагатися більшої поваги прав людини в інших країнах світу».

У Сомалі, Судані та у Демократичній Республіці Конго наслідком боротьби між урядовими військами та повстанцями стали численні жертви серед цивільного населення. У звіті також згадано Зімбабве, уряд якого піддає репресіям членів опозиції.

Також погано з дотриманням прав людини у Північній Кореї, де уряд контролює майже кожен аспект життя громадян.

В Ірані уряд посилив кампанію залякування науковців, журналістів та дисидентів, вдаючись до таких заходів як ув’язнення, тортури та закриті судові процеси.

Погіршилася ситуація зі свободою слова і на Кубі, де після того як влада перейшла від Фіделя Кастро до його брата Рауля, залякування опозиціонерів з боку уряду посилилося.
Держсекретар США зазначила: «Це стане нашим глобальним зусиллям, яке виходить за межі урядів. Ми маємо працювати з недержавними організаціями, комерційними фірмами, релігійними лідерами, школами, університетами, а також із окремими громадянами, кожен з яких може відіграти значну роль у створенні світу, де права людини визнають, поважають та захищають».

Доповідь не містить оцінки дотримання прав людини в США, але її автори піддають критиці попередню Адміністрацію Джорджа Буша за утримання в’язнів без судового процесу в Ґвантанамо на Кубі.
XS
SM
MD
LG