Спеціальні потреби

Опитування: 76% українців відчувають загрозу хаосу

Цими днями Міжнародний фонд електоральних систем оприлюднив у Центрі Вудро Вілсона результати опитування громадської думки в Україні за 2008-ий рік під назвою «Незадоволення та розчарування в Україні». Результати опитування невтішні. Політичною ситуацією у країні не задоволені 93%, із зовнішньополітичним курсом не погоджуються три чверті населення. Що ж до економіки, то 93% респондентів назвали її стан поганим чи дуже поганим, що є найвищим показником за весь час проведення фондом подібних опитувань. Приголомшуюча більшість українців – 76%, вважають, що Україна на шляху до хаосу та нестабільності. Поітолог Ракеш Шарма зазначив:

«Інфляцією занепокоєні 70% населення, 40% вважають бідність та корупцію найбільшими проблемами. Така ж кількість респондентів згадала про політичні сеперечки та нестабільність».

Співавтор дослідження політолог Ракеш Шарма зауважив, що у минулому сприйняття українцями стану економіки по країні загалом та їх власної фінансової ситуації не завжди співпадали. Нині, каже він, українці проводять чітку паралель між проблемами у масштабі всієї країни та своїми власними:

«Коли ви говорите із сусідами і вони кажуть, що їх родини переживають важкі часи, це впливає на те як ви сприймаєте економічну ситуацію в країні загалом, навіть якщо у вас все більш-менш нормально».

Важко сказати, зазначають експерти, чи пов’язують українці погіршення економіки в Україні із глобальною кризою. Втім, соціологи погоджуються, що потік інформації про негаразди де-інде, чи то у сусідньому помешканні, чи то у сусідній країні має значний вплив на настрої, навіть якщо власна ситуація не є вже такою поганою.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG