Спеціальні потреби

Пентагон зняв заборону на оприлюднення фото трун солдатів

Адміністрація Барака Обами зняла заборону на висвітлення інформації про загиблих під час воєн в Іраку і Афганістані, яку в 1991-му році наклав президент Джордж Буш старший. Упродовж цих років було заборонено фотографувати труни загиблих солдатів, яких повертають у США. Однак тепер, широка громадськість зможе більше дізнатися про полеглих героїв, якщо це дозволять їхні сім’ї.

Кожного тижня на військово-повітряну базу у місті Довер, штат Делавер, прибувають труни із тілами загиблих солдатів в Іраку і Афганістані. Однак до тепер Пентагон не дозволяв показувати широкому загалу жодних знімків. Тепер же міністр Оборони США Роберт Ґейтс зазначив, що адміністрація США не може приймати рішення замість цих сімей загиблих.

Втім для родичів загиблих солдатів це дуже емоційне рішення, і деякі експерти зазначають, що це може призвести до непорозумінь у родинах.

Крісті Кейвер, брат якої був військовим лікарем у Багдаді, підтримувала заборону:

«Для преси це не солдат, це не втрата, яку перенесла його сім’я. Це лише історія».

Однак багато інших сімей хочуть, аби історію їх родичів почули. Філіс Брумфілд з Техасу каже, що заборона позбавляла її сина визнання, яке він заслужив:

«Я втратила свого сина і хочу, щоб кожен побачив, яким героєм він був».

Фотографії трун обгорнутих американським прапором можуть неабияк вплинути на громадську думку. Втім, навіть без цих фото багато американців вже виступають категорично проти війни в Іраку. І навіть не через людські втрати, а через те, що вони розглядають ці жертви як даремні.

Тепер, коли Президент Обама має намір збільшити кількість військових в Афганістані, йому доведеться переконати суспільство, що американські солдати не ризикують своїм життям задарма.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG