Спеціальні потреби

Українська влада направила проект листа до МВФ


Українська влада офіційно відправила Міжнародному валютному фонду проект листа про наміри, який є узгодженою позицією української влади. В секретаріаті президента зазначили, що документ є результатом домовленостей нарад глави держави, керівників уряду, НБУ, Верховної Ради і парламентської опозиції.

Віктор Ющенко вважає, що підписання і відправлення листа про наміри до МВФ виводить Україну на фінішну пряму в отриманні другого траншу кредиту від МВФ. За його словами, узгоджена позиція вищих державних посадовців дозволяє Україні оптимістично оцінювати подальші перспективи отримання кредитів і від інших міжнародних фінансових інституцій.

Про те, що лист про наміри підвищує можливість надання Україні другого траншу кредиту вже підтвердили в МВФ. Директор-розпорядник Фонду Домінік Стросс-Кан під час телефонної розмови з Віктором Ющенком привітав єдину спільну позицію української влади та закликав об'єднати зусилля для розвитку української економіки в умовах світової фінансової кризи.

Офіційних повідомлень про умови надання кредиту МВФ не оприлюднювалося. Однак за даними опозиції, вони можуть бути досить жорсткими для населення. Зокрема йдеться про поступове підвищення пенсійного віку, скасування спрощеної системи оподаткування малого та середнього бізнесу, відміну бюджетних дотацій на комунальні послуги та енергоносії для населення. Партія регіонів вже пообіцяла блокувати ці ініціативи на парламентському рівні, оскільки вони, на переконання опозиції, значно погіршать соціальні стандарти життя громадян.

Фінансовий ринок поки що не відреагував на прогрес у переговорах із МВФ. Курс гривні по відношенню до іноземних валют сьогодні практично не змінився. Напередодні президент вирішив розібратися із банками, які заробляють спекуляціями на валютному ринку і розхитують курс гривні. Віктор Ющенко дав вказівку правоохоронним органам перевірити законність дій 25 фінансових установ. Курс української валюти щодня коливається то в бік зміцнення, то послаблення. У зв`язку з цим експерти висловлюють припущення, що деякі банки свідомо провокують нестабільність на фінансовому ринку.

XS
SM
MD
LG