Спеціальні потреби

США діляться з Україною досвідом захисту прав дітей


Інноваційний центр відкрив посол США в Україні Вільям Тейлор. Промовляючи на церемонії відкриття, американський дипломат згадав про свої відвідини будинку сімейного типу у Білій Церкві. Тамтешня родина, що має п’ятеро власних дітей, взяла на виховання 25 сиріт. Причому усіх тридцятьох у своєму заповіті батьки записали як рідних.

«Це вражає. І саме такі підходи поширюватиме і заохочуватиме цей Центр», – сказав пан Тейлор.

Сворений спільними зусиллями Агентства США з міжнародного розвитку та Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Центр захищатиме фундаментальне право дитини – мати родину. Тут готуватимуть потенційних батьків-усиновителів та прийомних батьків, які взяли на виховання ВІЛ-позитивних дітей. Звідси тиражуватимуть на всю Україну успішні моделі соціальної підтримки сімей із дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах.

Досвід взято з програми Агентства США «Родина для дитини», яка останні п’ять років діяла в Україні. Нині фінансування програми добігає кінця. Однак випробувані продуктивні технології, передані американським урядом Урядові України, працюватимуть далі.

За ці п’ять років ставлення українців до проблеми усиновлення помітно змінилося, – стверджує заступник міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Тетяна Кондратюк. За її словами, ще недавно переважало уявлення, що дитина-сирота, яка виховується в інтернаті, це нормально. Тепер соціологічні опитування засвідчують протилежне. Себе самого в сиротинець – якби, не дай Боже, в дитинстві так склалися обставини – відправили б лише 5% українців. Своїх власних дітей – лише 2%.

Заступник міністра навела також статистичні дані: сьогодні в Україні усиновлено 35 тисяч дітей. Помалу більшає і кількість прийомних дітей, хоча ця концепція для України поки що нова. Як вона повідомила, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу зараз виховується 6655 дітей.

На думку посадовця, відкриття Центру інноваційних технологій у сфері захисту прав дітей стало можливим, не в останню чергу, завдяки зрушенням у суспільній свідомості українців:

«Сьогодні відкриття Центру можливе, тому що п’ять років тому ми кардинально змінили курс на реформування системи захисту прав дитини і обрали пріоритет: дитина повинна бути в родині», – заявила заступник міністра.

XS
SM
MD
LG