Спеціальні потреби

Актуально

Відставка Огризка була замовлена у Москві?

Відставка міністра закордонних справ Володимира Огризка була замовлена у Москві, – стверджують деякі українські експерти. У тому, що за цю відставку проголосувала частина фракції БЮТ, аналітики вбачають промовистий сигнал. Він свідчить про можливу зміну зовнішньополітичного курсу України в разі обрання Президентом Юлії Тимошенко. Таку думку в інтерв’ю «Голосу Америки» висловили експерти Євген Жеребецький та Володимир Горбач.

Відставка Огризка була спланованою акцією БЮТ. У цьому переконаний експерт з проблем міжнародної безпеки Євген Жеребецький. Політолог відкидає версію про «спонтанний вибух вільнодумства» у «бойовому загоні Юлії Тимошенко» і нагадує історію бютівця Ігоря Рибакова. За голосування проти лінії партії його виключили з фракції та позбавили депутатського мандата. Отож розмови про те, що 49 депутатів-бютівців натисли кнопки за відставку Огризка усупереч рішенню фракції, не витримують критики, – каже Жеребецький:

«Усе це байки, які розказує (заступник голови фракції БЮТ Андрій) Портнов чи (перший заступник голови фракції Андрій) Кожем’якін – мовляв, сталося випадково, домовленості не було... Була абсолютно чітка домовленість. Це спланована акція Юлії Тимошенко. Причому з тими людьми, які голосували, домовлялися персонально. Потрібно було набрати достатньо голосів, щоб зняти Огризка. Решта депутатів із БЮТ, можливо, про це нічого й не знали. Взагалі ця операція «Огризко», яку провернула Юлія Тимошенко з комуністами і регіоналами, є одним з найбільш характерних виявів абсолютно цинічної, безпринципної політики чинного прем’єр-міністра. Чи можна собі уявити якусь європейську партію чи парламент, де коаліція нищить міністра своїх партнерів по коаліції?»

За словами експерта, у відставці міністра закордонних справ немає жодних випадковостей. «Відставка Володимира Огризка була замовлена у Москві, зрештою, як і колись відставка Бориса Тарасюка», – стверджує Жеребецький:

«Після того як Юлія Володимирівна героїчно мовчала під час грузинської війни, її зовнішньополітичні орієнтири стали зрозумілими для всіх. Я більш ніж впевнений: коли Тимошенко домовлялася з Путіним про постачання російського газу в Україну, він виставляв чотири умови. Перша – ніякого НАТО. Друга – в Севастополі залишається Чорноморський флот. Третя – контроль над українською газовою трубою. Четверта – статус російської мови як другої державної, щоб українці забули, хто вони є. І от судячи з того, що робить Юлія Володимирівна (а Огризко, будучи на посаді, не давав їй такі речі робити), я думаю, що вона усі ці таємні домовленості реалізовує доволі послідовно».

А тим часом на переконання іншого експерта, Володимира Горбача з Інституту євроатлантичного співробітництва, справжня причина голосування БЮТ за відставку Огризка лежить не в російсько- українських відносинах, а у відносинах прем’єр-міністра з міністром закордонних справ:

«Я вважаю, що це є глибинна і основна причина такого рішення. Оскільки в останні кілька місяців український внутрішній політичний конфлікт, на жаль, перетік у зовнішню політику. Фактично можна було говорити про те, що Україна проводила дві зовнішні політики. Одна зовнішня політика – Президента України – проводилася через Міністерство закордонних справ, а інша зовнішня політика – навіть не Кабміну, а персонально прем’єр-міністра – здійснювалася через віце-прем’єра з питань євроінтеграції Григорія Немирю. І це було б іще півлиха, якби ці дві зовнішні політики не увійшли в суб’єктивне протистояння між собою. Адже не секрет, що зовнішньополітична діяльність Немирі – такого собі «особистого» міністра закордонних справ Юлії Тимошенко – була спрямована на її піар у західному світі. А з другого боку – на нищення репутації Президента України в очах закордонних партнерів».

За словами Горбача, «точкою неповернення» у стосунках Тимошенко і Огризка стала реакція Міністерства закордонних справ на таку діяльність – відомий «антитимошенківський» циркуляр, який МЗС України розіслав послам за кордоном. Після цього, вважає експерт, налагодити конструктивну співпрацю між прем’єром і міністром закордонних справ було вже неможливо, що й вилилось у його відставку.

Стосовно ж того, чи може відставка Огризка служити сигналом щодо зміни зовнішньополітичного курсу в разі як Юлія Тимошенко стане Президентом України, експерт зауважив:

«Курс справді буде змінений, але не в сенсі орієнтації зовнішньої політики. Це сигнал стосовно того, якою буде природа зовнішньої політики України, якщо Тимошенко стане президентом і контролюватиме уряд. Це буде зовнішня політика з обслуговування особистих, персональних інтересів Юлії Володимирівни Тимошенко за кордоном. Це буде зовнішня політика, побудована на особистості Юлії Володимирівни Тимошенко. Не на національних інтересах України, не на балансах і противагах, не на стратегічному виборі, а виключно на її ситуативних особистих політичних інтересах».

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG