Спеціальні потреби

Актуально

Аль-Башир зібрав багатотисячний мітинг в Дарфурі

Президент Судану - Омар аль-Башир виступив перед багатотисячним натовпом своїх прихильників, що зібралися в адміністративному центрі провінції Дарфур - місті Ель-Фешер. Саме за злочини, скоєні проти жителів цієї провінції, Міжнародний кримінальний суд раніше видав ордер на його арешт.

Президент Судану відкинув звинувачення на його адресу, заявивши, що західні сили поводяться так ніби вони володарі світу.

Міжнародні оглядачі вважають, що мітинг на підтримку аль-Башира в Дарфурі є добре поставленим шоу. Серед завдань мітингу, як вважають вони, є також виправдання недавнього рішення влади Судану - видворити з країни 13 міжнародних гуманітарних організацій. За словами аль-Башира - вони вкрали 99 відсотків усіх коштів, направлених в Дарфур, і свідомо спотворювали інформацію про стан справ у провінції.

Нагадаємо, мешканці Дарфуру почали повстання проти уряду Судану в 2003 році. В результаті, за даними ООН, там загинуло біля трьохсот тисяч людей. Суданська влада заявляє про всього 10 тисяч загиблих.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG