Спеціальні потреби

Актуально

У світі пройшли демонстрації на підтримку прав людини в Тибеті
У середу виповнилося 50 років з дня повстання у Тибеті, в результаті якого духовний лідер Далай Лама був змушений залишити країну. В цей день тисячі демонстрантів вийшли на вулиці міст у всьому світі із протестами проти китайської окупації Тибету.

Минулого року після протестів напередодні Олімпіади в Пекіні китайська влада посилила жорсткий контроль в країні і в Тибеті зокрема. А нещодавно там було оголошено військовий стан. У США протести на підтримку Тибету відбулися в Нью-Йорку, Чикаго та Сан-Франциско.

У Європі протестувальники складали макети тіл, символізуючи жертв китайської окупації, на вулицях Берліна, запалювали свічки біля Колізею в Римі та палили китайські прапори біля штаб-квартири Європейського Союзу в Брюсселі.

Вся ця увага зосередилася на маленькій нації, яка 50 років тому намагалася скинути комуністичне панування Китаю. Їм це не вдалося. І Далай Лама почав життя у вигнанні в Індії. Останніми днями зазвичай обережний Далай Лама піддав Китай жорсткій критиці.

Тим часом демонстранти зазначають, що в провінції не існує свободи релігії, свободи слова, свободи пересування. Минулого тижня пересування в Тибеті стало ще більш обмеженим. Китайський уряд додатково надіслав туди сили спеціального призначення та вислав з регіону всіх іноземних журналістів. Хоча цьогорічні протести далекі від рівня тих, що спалахнули у минулому році напередодні Олімпіади в Пекіні, очікується, що вони посиляться протягом березня.

Прихильники Тибету кажуть, що вони дуже незадоволені нещодавнім візитом Гілларі Клінтон до Китаю, під час якого вона сказала, що погляди США та Китаю щодо захисту прав людини в цій країні всього лиш «розходяться». Однак вони все ще сподіваються, що Адміністрація Барака Обами підтримує захист прав людини в Тибеті, а також у Китаї.

Віктор Менотті, виконавчий директор Міжнародного форуму з глобалізації каже, що США потребують співробітництва з боку Китаю у вирішенні економічної кризи, а також в галузі охорони довкілля. Він каже, що США не можуть тиснути на Китай в одному питанні і не відчути негативних наслідків в іншому.

А тим часом Далай Лама закликає свій народ сподіватися на краще та готуватися до гіршого. І тим часом зосередитися на навчанні своїх дітей.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG