Спеціальні потреби

Актуально

У світі пройшли демонстрації на підтримку прав людини в Тибеті
У середу виповнилося 50 років з дня повстання у Тибеті, в результаті якого духовний лідер Далай Лама був змушений залишити країну. В цей день тисячі демонстрантів вийшли на вулиці міст у всьому світі із протестами проти китайської окупації Тибету.

Минулого року після протестів напередодні Олімпіади в Пекіні китайська влада посилила жорсткий контроль в країні і в Тибеті зокрема. А нещодавно там було оголошено військовий стан. У США протести на підтримку Тибету відбулися в Нью-Йорку, Чикаго та Сан-Франциско.

У Європі протестувальники складали макети тіл, символізуючи жертв китайської окупації, на вулицях Берліна, запалювали свічки біля Колізею в Римі та палили китайські прапори біля штаб-квартири Європейського Союзу в Брюсселі.

Вся ця увага зосередилася на маленькій нації, яка 50 років тому намагалася скинути комуністичне панування Китаю. Їм це не вдалося. І Далай Лама почав життя у вигнанні в Індії. Останніми днями зазвичай обережний Далай Лама піддав Китай жорсткій критиці.

Тим часом демонстранти зазначають, що в провінції не існує свободи релігії, свободи слова, свободи пересування. Минулого тижня пересування в Тибеті стало ще більш обмеженим. Китайський уряд додатково надіслав туди сили спеціального призначення та вислав з регіону всіх іноземних журналістів. Хоча цьогорічні протести далекі від рівня тих, що спалахнули у минулому році напередодні Олімпіади в Пекіні, очікується, що вони посиляться протягом березня.

Прихильники Тибету кажуть, що вони дуже незадоволені нещодавнім візитом Гілларі Клінтон до Китаю, під час якого вона сказала, що погляди США та Китаю щодо захисту прав людини в цій країні всього лиш «розходяться». Однак вони все ще сподіваються, що Адміністрація Барака Обами підтримує захист прав людини в Тибеті, а також у Китаї.

Віктор Менотті, виконавчий директор Міжнародного форуму з глобалізації каже, що США потребують співробітництва з боку Китаю у вирішенні економічної кризи, а також в галузі охорони довкілля. Він каже, що США не можуть тиснути на Китай в одному питанні і не відчути негативних наслідків в іншому.

А тим часом Далай Лама закликає свій народ сподіватися на краще та готуватися до гіршого. І тим часом зосередитися на навчанні своїх дітей.

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG