Спеціальні потреби

США занепокоєні наркоторгівлею та насильством у Мексиці


Американські законодавці висловлюють занепокоєння пов’язаною з наркобізнесом хвилею насильства у Мексиці, яка становить загрозу сусіднім з Мексикою штатам. На слуханні у Конгресі законодавці закликали адімінстрацію Обами допомогти мексиканському уряду у боротьбі з наркокартелями, які розпалюють сутички.

Кровопролиття у Мексиці посилюються попри намагання уряду приборкати ситуацію. Напади на поліцейські загони та вбивства вийшли з-під контролю, найгірша ситуація – у прикордонних зі США великих містах, як то Хуарез.

Президент Мексики Феліпе Кальдерон у минулі тижні направив у регіон велику кількість солдатів, щоб припинити насильство.

Тим часом у США заступник Держсекретаря США з питань Латинської Америки Томас Шеннон на слуханнях у відповідному підкомітеті Палати представників закликав конгресменів продовжувати допомагати уряду Мексики:

«Президенту Кальдерону потрібно продемонструвати ефективність своїх рішень, він моє показати, що його дії дозволять мексиканцям повернути контроль у своїх громадах. Тому дуже важливо, щоб ми долучились до цього процесу якомога швидше та рішуче.

У минулому році адміністрація Буша оголосила про запровадження Меридської ініціативи – фінансованої Сполученими Штатами програми допомоги Мексиці та іншим країнам Центральної Америки, з метою посилити співпрацю країн у боротьбі з наркоторгівлею. У рамках програми, Мексика отримує кошти на тренування військових та закупівлю амуніцій.

На іншому слуханні у Конгресі американські посадовці розповідали про кроки, зроблені у напрямку припинення контрабанди наркотиків. Конгресмен Герольд Роджерс зазначив:

«Можна лише уявити, що станеться, якщо злочинні угруповання отримають контроль над країною і урядом. А це цілком реально. І негативні наслідки для США важко переоцінити. Втім, американський уряд сприймає цю ситуацію не достатньо серйозно».

Деякі присутні на слуханнях критикували затримку доставки у Мексику американських вертольотів. Втім, Дейвід Джонсон, заступник Держсекретаря США у справах міжнародної боротьби з наркоторгівлею заявив, що причин для паніки нема:

«Поки що у них нема достатньої бази, щоб приборкати насильство остаточно, однак навіть з існуючим обладнанням вони все ж таки здатні на певні кроки».

Тим часом лише минулого року понад п’ять з половиною тисяч людей загинуло у Мексиці внаслідок нарковоєн. І якщо ситуація не виправиться, цього року статистика може бути ще сумнішою.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG