Спеціальні потреби

Актуально

Ющенко: Україна виконала умови для співпраці з МВФ

Президент Ющенко вважає, що Україна зробила всі кроки, необхідні для відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це глава держави сказав сьогодні після завершення наради із керівництвом уряду, парламенту та Національного банку країни. Отримання другого траншу кредиту МВФ – нині одне із першочергових питань, яким переймається українська влада, яка вважає, що гроші цієї міжнародної інституції дозволять країні із меншими втратами пережити фінансову кризу. Можливість отримати позичку чи не єдина тема, заради якої останнім часом зустрічаються президент Віктор Ющенко і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

В президентському секретаріаті повідомляють, що під час зустрічі учасникам вдалося узгодити план дій, необхідних для відновлення роботи в Україні програми МВФ. Зокрема йдеться про збалансування доходів і витрат Пенсійного фонду, Держбюджету та кошторису НАК «Нафтогаз України». Необхідні законодавчі зміни можуть бути зроблені парламентом наступного тижня. «Програма Міжнародного валютного фонду є, по суті, ключовим елементом антикризових заходів в Україні. Це - базовий документ для України в 2009 році», - заявив пан Ющенко.

Керівництво Фонду поінформують про результати сьогоднішньої наради. Глава держави дав доручення підготувати листа до МВФ за одну добу. Його мають підписати представники гілок української влади. Президент сподівається, що місія МВФ відновить свою роботу в Україні вже наступного тижня. Щоправда скептики нагадують, що із подібним листом українське керівництво звертається до Фонду вже вдруге. Перша спроба не задовольнила МВФ.

В Кабінеті Міністрів сподіваються, що нинішня спроба буде більш вдалою. Юлія Тимошенко повідомила сьогодні, що в ході переговорного процесу з МВФ вдалося відпрацювати спільну позицію щодо коригування програми між Україною та Фондом.

Брак фінансування від МВФ оглядачі називали однією із головних причин дестабілізації на валютному ринку. Мовляв, НБУ не має достатніх власних резервів для задоволення ажіотажного попиту банків та населення на іноземну валюту. Сьогодні Нацбанк повідомив про стабілізацію попиту і пропозиції і про свій намір і в подальшому в разі необхідності підтримувати курс гривні на нинішньому рівні.

Всі новини дня

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео

Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG