Спеціальні потреби

Понад 15 тисяч мешканців Вашингтона хворі на ВІЛ-СНІД


Мер столиці Адріан Фенті оприлюднив сьогодні тривожну статистику – 3% населення Вашингтона хворі на ВІЛ-СНІД. Кількість хворих зросла на 22% з 2006-го року – а це понад 15 тисяч людей. Представники галузі охорони здоров’я називають темпи поширення захворювання справжньою епідемією, зазначаючи, що рівень захворюваності на ВІЛ-СНІД у столиці вищий, ніж у деяких країнах Західної Африки та дорівнює ситуації в Уганді та Кенії.

Згідно з даними звіту, рівень захворюваності на ВІЛ/СНІД у Вашингтоні вищий, ніж у будь-якому іншому місті США. Мешканка американської столиці Ванеса каже, що знає приблизно 50 осіб, які інфіковані ВІЛом – серед яких її друзі та члени сім’ї. Сама ж Ванеса заразилася в 2001-му році.

ВІЛ/СНІД поширюється кількома шляхами – через статеві контакти, через споживання ін’єкційних наркотиків, при переливанні крові, і від інфікованої матері дитині під час вагітності.

Представники влади складають вину за високий рівень інфікованості на необережність самих хворих. Проте деякі експерти вказують і на неадекватну реакцію міста на епідемію ВІЛ/СНІДу. Журналіст «Вашингтон Пост» Хосе Варґас готує документальний фільм про епідемію СНІДу у столиці США.

Єдине інше американське місто, яке мало такі високі показники, як Вашингтон сьогодні, – це Сан-Франциско у розпалі епідемії в 90-их роках.

Сьогодні все ще існує упереджене ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД і через це багато людей уникають тестування. А це означає, що справжній рівень захворюваності на ВІЛ/СНІД може бути набагато вищим, ніж офіційна статистика.

XS
SM
MD
LG