Спеціальні потреби

Актуально

У Каліфорнії запитують: Де ж діваються бджоли?
Мирну тишу квітучих рядів мигдалевих дерев в каліфорнійській Центральній долині порушує лише тихе гудіння мільйонів бджіл, які перелітають з квітки на квітку, збираючи пилок до своїх вуликів. Бджоли є життєво-важливими для сільського господарства, оскільки вони опилюють такі рослини, як мигдаль, яблука чи голубицю. Однак останнім часом кількість бджіл меншає, оскільки їх уражають різні напасті, найостанніша з яких – вимирання бджолиних колоній, або КаБеКа, внаслідок якого бджоли без сліду зникають з своїх вуликів. А ті, що лишаються, є значно слабшими.

Каліфорнія, окрім кінофільмів і вин, славиться також мигдалем.

Довгі ряди дерев, які починають цвісти блідо-рожевими квітами наприкінці лютого, є багатомільярдною часткою каліфорнійської економіки і забезпечують 80 відсотків світового постачання горіхів.

Однак мигдальні дерева залежать від опилення, і тому бджолярство тут є великим бізнесом. Орін Джонсон – президент каліфорнійської Асоціації бджолярів – навчався професії від батька:

«Бджоли розміщуються серед дерев і літають від квітки до квітки різних сортів мигдалю і так опилюють плоди».

Для опилення дерев в Центральній долині на лютий-березень винаймають шістдесят відсотків бджолиних колоній країни. За можливість розмістити пасіку на термін від чотирьох до шести тижнів фермери платять від ста тридцяти до ста п’ятдесяти доларів за вулик.

Але від дві тисячі шостого року почались випадки вимирання бджолиних колоній, від чого втрачено від тридцяти до дев’яноста відсотків цих медоносних сімей.

З того часу – за урядовими даними - рівень щорічних втрат становить приблизно 33 відсотки.

На біологічному факультеті Каліфорнійського університету науковці уважно стежать за бджолиними колоніями і намагаються з’ясувати причину їх зникнення. Експерт Ерік Массен розповідає:

«Бджолярі передають нам заспиртованих бджіл для дослідів».

Серед причин вимирання експерти називають віруси, бактерії, забруднення довкілля і недоїдання бджіл через брак розмаїття культур.

Як вказує Ерік Массен, в деяких колоніях ситуація поліпшилась, але лишається серйозною проблемою в інших. Експерт пояснює, що бджоли долітають до найближчих квітів, а назад на задніх лапках приносять пилок.

Ерік Массен також пояснює, що коли у вулику стається КаБеКа, бджоли просто вилітають і не повертаються, лишаючи личинки помирати від голоду.

Лише час покаже, чи цьогорічні врожаї мигдалю були заторкнуті вимиранням бджолиних колоній.

А між тим Орін Джонсон готує свій мед до продажу. Він перевіряє, чи не закристалізувався продукт, і очищує шар воску. Як і мед, мигдаль також слід підготувати до продажу.

Каліфорнія постачає дев’яносто відсотків вирощеного у світі мигдалю. Дві тисячі сьомого року було вирощено майже 600 тисяч тонн горіхів на суму в півтора мільярда доларів.

Всі новини дня

Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.

Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.

Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео

Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.  

США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Польща планує закупити 18 установок HIMARS у США. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).

Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.

“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.

За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.

Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:

- 18 пускових установок M142 HIMARS;

- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;

- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);

- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);

Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.

За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.

Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Більше

XS
SM
MD
LG