Спеціальні потреби

Талібан об’єднує зусилля для боротьби з військами коаліції


Президент Пакистану закликав Сполучені Штати та Великобританію допомогти його країні у боротьбі з тероризмом. Пакистан вважають ключовим гравцем у боротьбі з тероризмом в Афганістані. Очікується, що на цьому тижні адміністрація Президента Обами оприлюднить план дії у цьому регіоні. Останнім часом розкидані угруповання Талібану починають об'єднуватись для боротьби з військами коаліції в Афганістані. Деякі ватажки погрожують нападами на Заході.

Бойовики Талібану переховуються здебільшого у сільському районі південної частини Пакистану, недалеко кордону з Афганістаном. Кілька років тому вони відкрито ходили вулицями. Їх підтримує пакистанська армія, яка з часів вересневих атак отримала від США мільярди доларів допомоги.

У північних районах, населених пуштунськими племенами, бойовики Талібану проходять підготовку до терористичних нападів в Афганістані. А їхні командири, які донедавна ворогували одні з одними, об’єднались довкола спільної мети – воювати з американцями.

Пакистанські райони Балуджістан і Вазірістан, де Талібан мають найбільше сили, межують з найнебезпечнішими частинами Афганістану, де насильство цього року зросло на 90%. І не варто сподіватись, що пакистанська армія намагатиметься приборкати бойовиків. У Вазірістані представники місцевої влади кажуть, що є неписана домовленість не нападати одні на одних.

В Ісламабаді представники федерального уряду відкидають ці звинувачення. Однак, вони не заперечують, що те, що стається в цьому регіоні має безпосередній вплив на безпеку дислокованих там американських солдатів та навіть на безпеку самих Сполучених Штатів. Отож Сполучені Штати мають намір вкладати мільярди доларів у справу модернізації збройних сил Пакистану і на розвиток його бідних регіонів. Від успіхів цих ініціатив можливо залежатиме майбутнє війни з тероризмом.

XS
SM
MD
LG