Спеціальні потреби

Актуально

Росія відклала переговори з українським прем'єром

Заплановані на наступний тиждень російсько-українські міжурядові переговори скоріше за все будуть перенесені. Про ідею відкласти візит до Москви української прем'єрки Юлії Тимошенко сьогодні заявив президент РФ Дмитро Медведєв. Під час зустрічі із російським колегою вона планувала обговорити можливість надання Україні кредиту 5 мільярдів доларів на антикризові заходи уряду та фінансування дефіциту державного бюджету. Українські урядовці розраховували на ці гроші з огляду на затримку із отриманням другого траншу кредиту МВФ.

Російське керівництво не приховує, що відкладення зустрічі прем'єрів двох країн пов'язане із вчорашніми брюссельськими домовленостями. Деякі оглядачі навіть оцінюють це як пересторогу українському прем'єру чуйніше ставитися до інтересів Росії проводячи власну зовнішню політику. В той же час вони не виключають й інших кроків, які демонструватимуть негативне ставлення Кремля до українсько-європейського проекту із модернізації української газотранспортної системи. Вони можуть вимагати від України жорсткого виконання газових контрактів та наполягати на відшкодуванні завданих в січні цього року збитків від припинення транзиту до ЄС.

Знайшлися противники брюссельських домовленостей і в Україні. Опозиційна «Партія регіонів» наполягає на включенні до проектів з модернізації української ГТС Російської Федерації. Народний депутат Ганна Герман заявила, що «без залучення Росії до європейського проекту модернізаіції ГТС ця ідея ніколи не матиме реального втілення». Депутат вимагає від президента і прем'єр-міністра звернутися до ЄС та Росії із пропозицією зробити угоду тристоронньою.

Українські урядовці заявляють, що проект відкритий для участі Росії. Коментуючи сьогодні підсумки домовленостей, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що підписання спільної заяви між Україною та ЄС дає можливість і Росії брати участь у модернізації ГТС: «Вчора не програла ні Росія, ні Європа, Україна просто захистила свої національні інтереси, захистила свою головну транзитну газову магістраль».

Однак оглядачі ставлять під сумнів зацікавленість Москви у збільшенні українських транзитних потужностей. Кремль лобіює спорудження двох гілок газогонів дном Чорного та Балтійського морів. В спорудження «Південного» та «Північного» потоків сумарною потужністю 60 мільярдів кубометрів на рік збиралися інвестувати десятки мільярдів доларів. В Україні називали ці проекти політичними, оскільки з економічної точки зору значно ефективніше прокладати труби суходолом. Деякі оглядачі вважають, що підписавши угоди із Києвом, Єврокомісія зменшує шанси реалізації російських планів. Тим більше, що «брюссельські» домовленості передбачають можливість збільшення транзитної потужності української ГТС на тіж 60 мільярдів кубів на рік.

Всі новини дня

До Сан-Дієго на протезування прибули мати з донькою, які постраждали під час обстрілу вокзалу у Краматорську. Відео

Коли 8 квітня росіяни обстріляли переповнений людьми залізничний вокзал Краматорська, загинуло 59 людей, 114 отримали поранення. Зараз до Сан-Дієго прибули мати з донькою, які постраждали від вибухів.

«Я впевнений, що Україна отримає американські літаки» - Тарас Чмут, фонд "Повернись живим" – інтерв’ю. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Російська війна в Україні змусила Сполучені Штати відправити додаткові американські війська у Європу для захисту східного флангу НАТО. Втім загроза з боку Росії та Китаю змушує Вашингтон бути обачними не лише на сході від американського континенту, але й з крайньої півночі.

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона - ексклюзивний коментар. Відео

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона, де зустрілися з американськими конгресменами та сенаторами.

Підсумки саміту G7 для України. Відео

Підсумки саміту G7 для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

“Огидним варварством" назвав Джо Байден недільні обстріли житлових будівель у Києві. Про це він сказав на полях саміту «Групи семи», який в ці дні триває у Німеччині.

Більше

XS
SM
MD
LG