Спеціальні потреби

Майбутні міста – очима підростаючого покоління

Нещодавно в американській столиці пройшов Національний інженерний тиждень – фінальний тур щорічних змагань серед школярів. Цього року перед учнями сьомих-восьмих класів стояло завдання спорудити місто майбутнього століття.

2171-ий рік, місто Ново Мондум із населенням 50 тисяч людей, на сході від Рейк’явіка в Ісландії.

Про місто майбутнього так розповідає учень середньої школи Еббі Шарп: «Ново Мондум – екологічно чисте місто із різними інноваціями безпечними для довкілля».

Команда середньої школи Бекслі зі штату Огайо захищає свій проект перед суддями. Це одна із 38 команд, які вийшли у фінальний раунд змагань «Місто майбутнього». Всього у ньому взяли участь 1100 команд з усієї країни.

«Чи можете ви описати одну з ваших технологій яка забезпечить відновлюване водопостачання в будинку, очищення, переробку води або зменшення загального споживання води?» - питає суддя змагань.

Відповідь дає учень Том Кражнак:

«Мікробні тепловидільні елементи в процесі розкладання створюють енергію, яка надходить в електросистему, і живить наприклад насоси, які можна використати для водопостачання».

Про використання води додає інший учень - Перрі:

«Завдяки фільтрувальній системі води можна вирощувати сою. Хоч ця соя не їстівна, її можна використовувати для виготовлення біопалива для транспорту у нашому місті».

Темою цьогорічних змагань є вода. Учні середньої школи зі штату Нью-Джерзі представили своє «Місто надії» на березі китайської річки Янцзи. Це місто буде мати достатню кількість питної воли завдяки інноваційній системі, принцип дії якої пояснює один з її винахідників Джек Магірі:

«Ця система використовує вугільні фільтри, як також мініатюрні-роботи для розкладання фізичних і хімічних речовин, що забруднюють воду».

Боббі Метс додає: «Система використовує воду, але не витрачає її даремно».

У «Місті надії», створеному учнями, усі будівлі матимуть полімерне покриття, яке зберігатиме сонячну енергію. А люди пересуватимуться за допомогою герметизованого водного транспорту. Член команди Руні Лі, сподівається, що їхній задум зможе бути колись втіленим у життя.

«Ми розробили наше місто таким чином,- каже учениця Руні Лі, -щоб у майбутньому все можна було реалізувати. Це місто 2175-го року, і ми віримо, що до цього часу це стане можливим».

Молоді інженери з Г’юстона здобули спеціальну нагороду за винахід системи швидкісних пасажирських перевезень, яка працює завдяки відновлювальній енергії. Ці учні хотіли б впровадити таку систему у своєму місті вже зараз. Говорить учень Амірпуя Дардашті:

«Ми всі живемо в Г’юстоні. І дві найбільші проблеми в Техасі це – забруднення атмосфери і затори на дорогах».

Двоє інших учасників – Ясмін Санаі та Алі Анмед кажуть, що завдяки спорудженню інноваційного міста вони на власному досвіді краще пізнали професію інженерів. Алі Ахмед каже:

«Під час цього проекту я, як і інші учасники команди, переконався, що інженери – це лідери світу. Вони застосовують свої наукові знання на практиці».

Учениця Ясмін Санаі додає:

«Я змінила свою думку щодо своєї майбутньої професії. Я зрозуміла, що дівчата також можуть бути інженерами. Цього можна навчитися в університеті і мати добре життя і успішну кар’єру».

І це – одне із завдань фундації, що спонсорує проведення Інженерного тижня, – розвивати прикладні навички у школярів, і заохочувати їх обирати практичні професії у майбутньому.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG