Спеціальні потреби

Актуально

Як в одній школі дають собі раду із забіяками
Скільки існують школи, стільки існують і шкільні забіяки. І сьогодні це явище стало справжньою проблемою, адже забіяки перешкоджають школярам вчитися, а вчителям – викладати. За підрахунками фахівців, у Сполучених Штатах саме через цю проблему удома щодня залишаються близько ста шістдесяти тисяч школярів. Ось, як, до вирішення цього явища підійшла одна зі шкіл штату Невада.

Невеличка середня школа під назвою «Біла сосна», як і багато подібних шкіл по всій країні, намагаються побороти проблему знущань одних школярів над іншими. Чотирнадцятирічна Алі Байбі піддавалася фізичним знущанням доти, поки зрозуміла, що більше не може їх терпіти.

Школярка Алі Байбі: «Це було важко. Я просто була настільки налякана, що навіть не хотіла зранку виходити з дому до школи».

Врешті Алі і кілька інших учнів, змушені були перейти в іншу школу, що знаходиться більш ніж за шістдесят кілометрів від дому. В окремих випадках школярі, просячи про допомогу, навіть виставляють відео в інтернет, сподіваючись бути почутими. Новий директор школи «Біла сосна» Аарон Гансен вирішив раз і назавжди виправити ситуацію. Після проведення дослідження в інтернеті і розмов з іншими директорами шкіл штату Невада, в нього народився інноваційний план. Він попросив кожного, хто будь-коли піддавався фізичним наругам, конфіденційно написати ім’я розбишаки. Щоразу до нього доходили імена одних і тих же восьми учнів. Тринадцятирічний Джонатан Саймонс був одним з них.

Джонатан Саймонс: «Минулого року я штовхнув дитину у стіну, і нічим хорошим це не закінчилося».

Директор школи не вигнав забіяк, а вирішив розібратися в їх проблемах і спробував зустрітися і переговорити з кожним окремо. Він намагався вирішити їхні проблеми, які найчастіше походили саме із сім’ї. І врешті Аарон Гансен організував для цих учнів додаткові заняття, як винагороду за їх хорошу поведінку. Тепер вчителі на час обідньої перерви кожному визначають його місце, аби переконатися, що нікого не забули. Ну, а замість шкільного дзвоника, тепер грає приємна мелодія, яка піднімає школярам настрій. І останнім часом як вчителі, так і учні почали зауважувати, що їх школа – змінюється. А чотирнадцятирічна Алі Байбі цього року знову повернулася у свою школу і більше вона не боїться туди ходити.

Алі Байбі: «Тепер, коли школа почала про це турбуватися, я почуваюся набагато краще».

Навіть розбишаки почуваються краще. А школа вивчила для себе дуже важливий урок – жити в злагоді.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG