Спеціальні потреби

Актуально

МЗС України скорочує витрати своїм дипломатам

Фінансова криза торкнулася представництв України за кордоном. Дипломати повідомляють, що Міністерство закордонних справ країни вирішило максимально скоротити витрати на посольства та консульства в інших державах. Уряд планує в першу чергу обмежити асигнування на відрядження, зв'язок, оренду приміщень та житло для співробітників. Вдатися до цього змусила відсутність коштів в бюджеті. У Верховній Раді взагалі не виключають, що через обмеженість фінансування Україні доведеться відмовитися від представництва в деяких країнах. У парламентському комітеті із закордонних справ кажуть, що можуть закритися близько десятка посольств. Йдеться про диппредставництва в країнах Африки, Латинської Америки, а також у деяких європейських країнах.

В МЗС визнають існування проблеми. Брак фінансів поянюють знеціненням гривні. Адже більшість витрат відомства, посольств та консульств у валюті, тому бюджетних асигнувань стало невистачати. Речник міністерства Василь Кирилич заспокоює, що про скорочення кількості закордонних представництв не йдеться, хоча зазначає, що створили міжвідомчу робочу групу, яка аналізуватиме потреби і шукатиме шляхи «корекції функцій і штатного розкладу». Це може означати скорочення персонала у диппредставництвах. Як можливий сценарій також називають розширення функцій окремих посольств на декілька сусідніх країн.

Проблеми із фінансуванням дипломатичних представництв України за кордоном очевидно доведеться розв'язувати новому керівнику МЗС. Цю вакантну поки що посаду можуть заповнити вже цього тижня. Фракція Блоку Юлії Тимошенко після декількатижневих роздумів і консультацій сьогодні вирішила підтримати подану президентом кандидатуру. Віктор Ющенко бачить на цій посаді нинішнього посла України в Сполучених Штатах Олега Шамшура. Голосування за його кандидатуру в парламенті може відбутися вже 2 квітня. Крісло голови зовнішньполітичного відомства залишається вільним з часу звільнення іншого президентського висуванця Володимира Огризка. Його відправили у відставку опозиційні парламентські фракції, які заручилися підтримкою депутатів БЮТ.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG