Спеціальні потреби

Актуально

Лідери країн Великої двадцятки провели двосторонні зустрічі
У Лондоні, напередодні саміту Великої двадцятки, лідери цих країн провели серії двосторонніх зустрічей. Однією з найбільш знакових серед них була зустріч президентів США та Росії. За словами Барака Обами, розмова з Дмитром Медведєвим була досить конструктивною і стосувалася в основному відновлення добрих взаємин між країнами. Втім головне випробування чекає на Обаму у четвер, коли він представлятиме перед великою двадцяткою свій план виводу світової економіки з кризи.

Під час прес-конференції британський прем’єр дав зрозуміти, що його країна цілком підтримує політику нової американської адміністрації:

«Ви дали нам та світові нову надію. І я хочу подякувати за ваше лідерство, відвагу, хочу привітати вас з досягненнями. За 70 днів президентства вам вдалося змінити Америку та змінили відносини США зі світом».

Втім у наступні дні перед делегатами саміту стоїть непросте завдання – знайти компроміс щодо шляхів вирішення глобальної економічної кризи.

Президент Обама наголошує, що треба зосередитися на спільній меті, а не на окремих розбіжностях. Для подолання кризи США пропонують збільшення обсягів урядової допомоги. Втім, більшість європейських країн, які витрачають великі кошти на соціальні програми та вже надали приватному сектору значні суми допомоги, ризикують опинитися з бюджетними боргами, яких не можуть собі дозволити.

Міністер фінансів Пер Стайнбрук переконаний, що немає сенсу вкладати більше грошей у нашу економіку, якщо ми нема довіри до фінансового сектора.

Замість того, щоб виснажувати бюджети, варто зосередитись на посиленні регулювання фінансового сектора, вважають європейці. Зокрема Президент Франції Саркозі погрозив, що залишить саміт, якщо делегати не погодяться запровадити жорсткіші правила для фінансистів. Однак, навіть якщо країни погодяться встановити спільні правила діяльності фінансового сектора, виникає інше питання – налагодження механізму міжнародного контролю за їх застосуванням.

Прем’єр Ґордон Браун вважає, що це найбільша проблема – створити систему міжнародного нагляду, так щоб фінансові сектори всіх країн дотримувались законів однаково, щоб банки та ринки позбулися старих механізмів роботи.

У нинішній кризі чимало країн звинувачують саме США. Відтак лідери Росії та Китаю пропонують альтернативні шляхи подолання кризи та зменшення залежності від Америки – замінити американський долар новою міжнародною валютою для розрахунку на світовому ринку.

Барак Обама мав окрему зустріч з Президентом Росії, на якій сторони погодились почати побудову російсько-американських відносин у новому руслі. Президент Дмитро Медведєв зазначив:

«Останніми роками, на жаль, ми спостерігали певне ускладнення наших відносин. У певній мірі вони дрейфували у неправильному напрямку, відбувалась їх деградація і це не на користь ні Росії, ні Сполученим Штатам, ні планеті вцілому. І ми домовились перезавантажити наші відносини. Відкрити нову сторінку, маючи на увазі прийняття спільної відповідальності за ті процеси, які відбуваються у світі».

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG