Спеціальні потреби

Американська українка - жертва стрілянини у США





Досі невідомо, що спонукало в’єтнамського іммігранта розпочати стрілянину у приміщенні Американської громадської асоціації в місті Бінгамтон, штат Нью-Йорк. В результаті інциденту загинула також американська українського походження.

У п’ятницю, 41-річний Вонг застрелив 13 осіб та завдав критичних поранень ще чотирьом особам, переважно іммігрантам та біженцям, перед тим, як покінчити з власним життям.

Це – вже шоста стрілянина в США з численними жертвами з початку березня цього року та найбільша за кількістю загиблих із квітня дві тисячі сьомого року, коли було розстріляно 32 студентів та викладачів Вірджинського політехнічного університету.

Поліція каже, що хоча остаточний мотив вбивці невідомий, ті, хто його знали особисто, тим що сталося, не здивовані. Начальник місцевої поліції Джозеф Зікускі:

«Від людей, які його знали особисто, ми довідалися, що його дії їх не здивували. Люди з нього насміхалися. Він почувався приниженим через свою нездатність розмовляти англійською».

Також Вонг втратив роботу на фабриці з виробництва пилососів. Його колишні колеги кажуть, що він був дуже мовчазним та не мав друзів.

Того дня Вонг, вдягнутий у куленепробивний жилет, увійшов у будинок мовчки. Першим він вистрілив у вахтерів. Одна з них, Ширлі Делюшії, незважаючи на поранення та небезпеку, викликала поліцію.

Сусідка Ширлі, Мері Енн Юсней, розповіла:

«Ми з чоловіком побачили це по телевізору і я сказала ‘О, Боже, це має бути Ширлі’. А потім я довідалася, що так, це – вона. Ширлі залізла під стіл та набрала 911. Це як раз те, що Ширлі б завжди зробила. Вона б врятувала кожного, перед тим, як подумати про себе».

На момент, коли прибула поліція, було вбито вже тринадцять людей – переважно іммігрантів, які вивчали англійську мову.

Серед жертв – працівниця центру і мешканка Бінгамтона 60-річна американка українського походження Марія Зобнів. Марія прибула до США з батьками з України однорічною дитиною. Вона здобула освіту в районі Бінгамтона і вільно розмовляла п’ятьма мовами. Хоча вона не була юристом, вона освоїла американські імміграційні закони і допомагала новоприбулим оформлятися у США. Марія Зобнів звичайно по п’ятницях була вихідною. Проте, в день стрілянини вона прийшла до центру, щоб допомогти одному іммігрантові з його документами.

Марія Зобнів була активною членкою, як місцевої української громади так і скаутської організації Пласт, члени якої, разом з чоловіком Марії Любомиром і їх чотирма дітьми, приголомшені втратою та незрозумілістю трагедії загалом.

Мешканка Бінгамтона Сюзан Маканама:

«Я співчуваю цим людям. Вони – частина нашої громади. Мені сумно та обурливо через те, що людина з вогнепальною зброєю може вбити тринадцять людей за тридцять секунд. Після цього Вонг застрелився сам. Він напевно був боягузом. Коли почув сирени, то здійснив самогубство».

Ще четверо поранених перебувають у лікарні.

Із початку минулого місяця подібні інциденти почали відбуватися у США зі страшною регулярністю.

Десяте березня - десять осіб, включаючи новонародженого та його мати, застрелено в місті Сейлам, Алабама.

Двадцять перше березня -вбито четверо поліцейських в Каліфорнії.

Двадцять дев’яте березня – вбивця розстріляв вісім мешканців будинку людей похилого віку. Того ж дня чоловік вбив п’ятеро членів власної родини, після чого покінчив життя самогубством.

Минула п’ятниця – стрілянина у Бінгамтоні. Субота – троє поліцейських втратили своє життя в Пітсбургу.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Інше за темою

XS
SM
MD
LG