Спеціальні потреби

Ющенко підтримав проведення одночасних виборів


Віктор Ющенко підтвердив сьогодні готовність підтримати одночасне проведення в Україні дострокових президентських і парламентських виборів. Він вважає, що вибори потрібні, щоб в парламенті запрацювала коаліція, яка буде здатна ухвалювати антикризові рішення та взяти на себе відповідальність за стан справ в країні. Як і раніше глава держави називає передумовами нових перегонів зміну виборчого законодавства та скасування депутатської недоторканості. Віктор Ющенко звернувся до Юлії Тимошенко та парламентської більшості, щоб ті визначилися із ставленням до можливості проведення дострокових виборів.

Водночас багато оглядачів зазначають, що для проведення дострокових виборів потрібна політична воля парламенту. Адже юридичних підстав для розпуску нинішнього складу Верховної Ради немає. Дехто із депутатів навіть припускає, якщо президент вирішить оприлюнити указ про припинення повновавжень парламенту, той розпочне процедуру його відсторонення від влади за перевищення повноважень.

Про такий сценарій розвитку подій говорить навіть депутат пропрезидентської фракції НУ-НС Роман Зварич. «Як тільки буде виданий указ президента про розпуск парламенту, який буде насправді незаконним, я можу точно сказати, якою буде реакція Верховної Ради – вона буде визначена в порядку початку процедури імпічменту за ознаками злочину в діяннях президента», - сказав парламентар. Саме через це, на думку Зварича, глава держави досі не оприлюднив указ, проект якого начебто вже готовий.

Проведення позачергових виборів парламенту і президента поки що найбільш послідовно педалює найбільша опозиційна сила в Верховній Раді – Партія регіонів. Минулого тижня вона організувала вуличні акції протесту в столиці під антиурядовими гаслами. Її представники заявили сьогодні про готовність брати участь у голосуваннях для формування правових підстав для їх проведення. ПР підтримує одночасні вибори президента і Ради і виступає за перехід до мажоритарної системи голосування.

Прихильники дострокових виборів почали з`являтися і в проурядовій фракції БЮТ, яка раніше категорично заперечувала їх необхідність. Віце-спікер Ради Микола Томенко заявив сьогодні, що в разі неухвалення наступного тижня в парламенті антикризвої програми, політичним силам доведеться домовлятися про початок нової кампанії. Томенко прогнозує, якщо фракціям більшості і президенту не вдасться домовитися про програму дій, в країні загостриться протистояння між політичними силами. Єдиним виходом із ситуації і будуть нові вибори. Ймовірність саме такого сценарію розвитку подій політик назвав високою. Він припустив, що вибори можуть відбутися і раніше, ніж 25 жовтня. Втім, у БЮТ нагадали, що Блок залишається противником позачергових виборів і Микола Томенко, коментуючи це питання, висловлював свою особисту позицію.

XS
SM
MD
LG