Спеціальні потреби

У США продовжує зростати рівень безробіття

Міністерство праці США повідомило, що у березні було скорочено шістсот шістдесят три тисячі робочих місць, через що рівень безробіття в країні зріс до восьми з половиною відсотків. Це найбільший показник безробіття за останні чверть століття. Втім, незважаючи на досить невтішний стан справ, деякі інвестори таки вбачають позитивні моменти для американської економіки.

Рівень безробіття у березні засвідчив, що ситуація на покращення не йде. За словами Кіта Голла з Міністерства праці, минулого місця було скорочено більше шестисот шістдесяти тисяч робочих місць.

Кіт Голл з Бюро статистики праці говорить:

«Від початку рецесії у грудні 2007 року без роботи залишилося більше п’яти мільйонів людей. І дві третини з них втратили роботу лише за останні п’ять місяців».

Конгресмен-демократ Керолин Мелоні намагалася знайти у звіті хоча б якісь зрушення на краще, але безуспішно:

«Ви маєте якісь хороші новини? Маєте щось обнадійливе у звіті за березень?»

Відповідає Кіт Голл з Бюро статистики:

«Чесно кажучи, ні. На жаль кількість скорочень впевнено зростає».

Голл говорить, що починаючи з листопада, американська економіка в середньому щомісяця втрачала шістсот шістдесят сім тисяч робочих місць. Втім, такі дані схоже зовсім не хвилюють Уолл-Стріт, де індекс Доу Джонса у п’ятницю закрився на позначці у більш ніж вісім тисяч пунктів. Інвестори вказують на ряд позитивних змін, зокрема якщо йдеться про вищі ніж очікувалося замовлення на промтовари, як також прийняття запропонованого президентом бюджету у три з половиною трильйони доларів. Про це повідомила спікер Палати представників Ненсі Пелосі:

«Спільну резолюцію прийнято».

А ще додати до цього обіцянку лідерів Великої двадцятки розв’язати глобальну фінансову кризу. Економіст Фред Берґстен говорить, що коли не трапиться несподіванок, то глобальна рецесія вже зовсім скоро може закінчитися:

«Наша економіка і економіка світу повернуть у правильне русло ще до кінця цього року, і неодмінно на початку дві тисячі десятого».

Втім, такий оптимізм не виглядає щирим для мільйонів безробітних.
Говорить опитуваний безробітний чоловік:

«Ти ніби втрачаєш контроль, і коли ти його втрачаєш, то почуваєшся дещо безпомічним».

На особливо важку ситуацію деяких родин вказує представник профспілки Пітер Беренспранґ:

«У нас є такі родини, в яких і чоловік, і дружина втратили роботу. Знаєте, коли ви маєте два джерела доходу, а потім не стає жодного, це катастрофа».

Найбільше робочих місць втратив сектор виробництва, за яким йдуть будівництво і роздрібна торгівля.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG