Спеціальні потреби

У Баку Ющенко говорив про cхідне партнерство


Президент Ющенко у п’ятницю завершив свій дводенний візит до Баку. Головні теми офіційного візиту – енергетика, ГУАМ, програма «Східне партнерство» та військово-технічне співробітництво.

У сфері енергетики, зокрема, йшлося про використання нафтопроводу «Одеса-Броди», співробітництво в галузі транзиту та заходи щодо підвищення енергетичної безпеки.

Саме Азербайджан має стати основним джерелом газу для альтернативних газопроводів «Набукко» та «Білий потік», а відтак значення цієї країни для справи диверсифікації газових поставок є дуже суттєвим.

Окремо президенти обговорили співробітництво в рамках ГУАМ, питання міжнародної та регіональної безпеки, ініціативу Євросоюзу «Східне партнерство», співпрацю в гуманітарній сфері. Також йшлося про співробітництво між Україною і Азербайджаном у військово-технічній та космічній галузях.

У ході візиту Віктор та Катерина Ющенко вшанували пам’ять батька нинішнього Президента Азербайджану - Гейдара Алієва та поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Водночас у Баку Віктору Ющенку довелося коментувати економічну кризу в Україні. Звідти він звернувся до уряду та Нацбанку з проханням «діяти професійно» у переговорах з МВФ. За словами президента, МВФ має отримати від уряду та Нацбанку рішення про ті підходи, які дозволять відновити фінансування з боку фонду. Він нагадав, що через неконструктивний підхід раніше місія МВФ залишила Україну, і Україна таким чином втратила черговий платіж. Тепер, зазначив президент, «дуже важливо, щоб уряд забезпечив вирішення тих питань, щодо яких вони раніше вагалися».

Відразу по прильоту до Києва, ще у Борисполі президент зустрівся з представниками МВФ. На початку розмови Віктор Ющенко поцікавився результатами переговорного дня.

Учасники зустрічі планують обговорити ситуацію з відновленням роботи МВФ в Україні – зокрема йтиметься про зміни до Державного бюджету-2009, збалансування бюджету НАК «Нафтогаз України», пенсійну реформу. Також сторони обговорять питання рекапіталізації банків і подальші умови співпраці з МВФ за програмою «стенд-бай».

XS
SM
MD
LG