Спеціальні потреби

На ринку нерухомості США несподіване пожвавлення


Зустірчаючись у п’ятницю в Білому домі зі своєю економічною командою, Барак Обама заявив, що за його спостереженнями американська економіка починає демонструвати ознаки покращення.

Обама зауважив, що економічна ситуація все ще є складною і його адміністрації ще багато чого треба зробити, аби повернути економічний ріст і зупинити втрату робочих місць. Втім, на думку президента, останні зусилля федерального резервного банку і інших державних інтистуцій позитивно вплинули на хід економічних процесів. І цей вплив, на його думку, буде лише зростати.

Вже зараз обнадійливі новини надходять з американського ринку нерухомості. Завдяки зусиллям адміністрації Обами, банки почали пропонувати людям іпотечні кредити під рекордно низькі 4,5 – 5% терміном на 30 років. Крім того, ті, хто раніше взяв кредит під вищий відсоток – може його перефінансувати під теперішні умови. Такі унікальні можливості спровокували сплеск активності на ринку нерухомості.

Президент особисто нагадує американцям, що саме зараз час скористатися з рекордно низьких відсотків і купити житло чи перефінансувати свій попередній іпотечний кредит:

«Від семи до дев’яти мільйонів людей по всій країні можуть зараз скористатися цією нагодою і завдяки низьким відсоткам зекономити трохи грошей».

З лютого, коли адміністрація почала працювати над зменшенням відсоткових ставок – кількість звернень громадян за новими кредитами, чи з проханням перефінансувати свої старі кредити збільшилась на 80%. Експерти висловлюють припущення, що з такими відсотковими ставками як зараз, всі 55 мільйонів домовласників в країні, які мають іпотечні кредити, захочуть їх перефінансувати.

Втім деякі фахівці зазначають, що та категорія населення, якій найбільше потрібно зменшити відсотки по своїх кредитах, може і не отримати такої можливості. Майже три мільйони домовласників опинилися у ситуації, коли теперішня ринкова вартість їхніх будинків є нижчою, ніж сума іпотечного кредиту, який вони взяли у банку раніше.

В адміністрації кажуть, що спробують знайти спосіб як допомогти цій категорії людей. Там сподіваються, що виправлення кризи на ринку нерухомості спровокує покращення ситуації в економіці країни загалом.

XS
SM
MD
LG