Спеціальні потреби

ВР провалила голосування за антикризові закони


Верховна Рада України не включила до порядку денного три закони, необхідні для отримання другого траншу кредиту МВФ. Таким чином, вимога МВФ про ухвалення цих документів, що необхідно для відновлення співпраці з Україною, не виконана.

За голосувало 200-208 депутатів. Не голосували комуністи, Партія регіонів та більше частина НУНС.

Мова йде про три основні законопроекти: перший законопроект передбачав отримання НАК "Нафтогаз України" компенсації з бюджету різниці між цінами закупівлі імпортованого природного газу та його реалізації суб’єктам господарювання на виробництво теплової енергії; другий закон передбачав раціоналізацію використання коштів державного бюджету та бюджету Пенсійного фонду, зокрема обмеження максимального розміру пенсії ; третій закон стосувався також врегулювання питань пенсійного забезпечення, зокрема, визначення вартості одного року страхового стажу та порядку перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.

Представник Блоку Литвина Олег Зарубінський після провального голосування запропонував звернутися за поясненнями до президента, оскільки він закликав усіх голосувати за закони. А натомість його фракція не проголосувала.

За словами Литвина парламент ще раз розгляне ці документи, у разі звернення Президента Ющенка. «Сьогодні, 14 квітня, за прямої й очевидної вказівки Президента було провалено антикризові проекти законів», - сказав він.

Саме Ющенка в провалі голосування звинуватив і БЮТ. «Саме сьогоднішнє голосування відкрило справжнє обличчя Президента, його істинну суть», - сказав лідер фракції Кириленко, назвавши таку позицію «антиукраїнською».

Віктор Ющенко не забарився з коментарями. Він підкреслив, що в парламенті є коаліція, яку очолює прем’єр-міністр, і саме ця коаліція має нести відповідальність за голосування у Верховній Раді, заявивши, що не має жодного відношення до того, що коаліція не має 226 голосів.

«Я не приймаю жодних звинувачень від кого б це не було. Зібрати підписи, щоб призначити на посади - воля знайшлась, а зібрати голоси на необхідні рішення – ні», - сказав президент.

Тепер Юлія Тимошенко пробує знайти вихід з ситуації, що склалася, аби таки відновити фінансування МВФ. Кабінет Міністрів має намір ухвалити рішення, необхідні для отримання другого траншу кредиту МВФ, своїми постановами.

«Я хочу запропонувати вам три питання, які через постанови уряду впроваджують ті самі норми, які мали бути впровадженні за допомогою голосування у парламенті», - сказала вона на засіданні уряду. Тимошенко заявила, що, незважаючи на сприйняття цих документів світовими фінансовими організаціями та публічну підтримку усіх, включно з президентом, високопосадовців в Україні, «на жаль голосування у парламенті було свідомо, цинічно завалено через неголосування саме тією частини фракції НУ-НС, яка безпосередньо контролюється президентом».

«Я як прем’єр-міністр не дозволю, щоб програма співпраці з МВФ була зруйнована. Саме тому ми відпрацювали той пакет рішень, який може стати основою для продовження цієї співпраці", - сказала вона.

XS
SM
MD
LG