Спеціальні потреби

Актуально

Клінтон: США готові оголосити нові санкції проти Ірану

Державний секретар Гілларі Клінтон заявила, що США прокладуть основу для нових санкцій проти Ірану, якщо дипломатичні заходи в справі ядерної програми Тегерану не принесуть бажаних результатів. Клінтон зазначила, що заклик Адміністрації Обами до діалогу є засобом у зусиллях переконати Іран припинити свою програму збагачення урану.

Виступаючи перед членами Конгресу, держсекретар сказала, що політика Адміністрації миротворного підходу до Ірану є обмеженою і, що в разі провалу заходів переконати країну припинити збагачення і повернутися за стіл переговорів у справі її ядерної програми, Тегерану загрожуватимуть жорсткіші санкції.

Гілларі Клінтон порушила можливість додаткових санкцій на слуханні Комітету Палати представників з питань міжнародних справ відповідаючи на запитання голови Комітету, Говарда Бермана. Конгресмен Берман висловив занепокоєння можливістю, що Іран вважатиме більш дружнє ставлення до нього з боку США, як просто «зелене світло» для його дальших пошуків ядерної зброї.

«Я не можу ігнорувати той факт, що спроби Ірану придбати спроможність виготовляти ядерну зброю тривають і, що така політика залучення не може бути такою необмеженою, що ми, по суті, перейдемо поріг, якого ми стараємося уникнути, саме шляхом застосовання такої політики залучення», - заявив Говард Берман.

Держсекретар Клінтон сказала конгресмену Берману, що Адміністрація Обами не має жодних ілюзій коли йдеться про залучення Ірану і діє на двох фронтах – пропонуючи діалог, але також підготовляючись до додаткових каральних заходів, якщо такий підхід не спрацює:

«Так, ми зовсім готові простягнути руку іранцям для обговорення цілої низки питань, якщо вони готові зробити це саме. У своїй інагураційній промові президнент Обама заявив, що ми простягнемо нашу руку – вони мусять розтулити свій кулак. Проте, ми також закладаємо основу для такого роду дуже жорстких, як це ви сказали, паралізуючих санкцій, які можливо будуть необхідними в разі наші пропозиції будуть відкинуті або самий процес виявиться невирішальним або неуспішним».

Гілларі Клінтон заявила, що заходи Адміністрації залучити Іран – в ядерних питаннях та інших справах – зміцнить її позицію у спробах заручитися підтримкою міжнародної спільноти щодо додаткових санкцій, якщо це виявиться потрібним.

Адміністрація Буша відмовилася від безпосередніх контактів з Іраном, без попередньої обіцянки Тегерану припинити збагачення урану. Проте, нова Адміністрація США зобов’язалася бути повноцінним учасником у ядерних контактах з Іраном, згідно із домолвеністю досягнутою групою п’яти постійних членів Ради безпеки ООН та Німеччиною.

Рада безпеки прийняла три резолюції в справі санкцій проти Ірану за його відмову виконати вимоги щодо прозорості в його ядерній програмі, яка, твердить Тегеран, має виключно мирні цілі.

Заходи попередньої Адміністрації проголосити додаткові санкції проти Ірану були заблоковані торік Росією та Китаєм. Держсекретар Клінтон також висловила незадоволення відсутністю співпраці з боку Ірану у справі колишнього агента ФБР Роберта Левінсона, який пропав безвісти в Ірані понад два роки тому. Вона також сказала, що американську журналістку іранського походження Роксану Сабері, яку засуджено в Ірані цього місяця на 8 років позбавленняя волі за звинуваченнями у шпигунстві, утримують свавільним, значно несправедливим і невиправданим способом і, що їй слід дозволити повернутися додому. Адміністрація Обами назвала звинувачення Сабері у шпигунстві - безпідставними.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG