Спеціальні потреби

Актуально

Росія відновила антитерористичні заходи в Чечні

Згідно з повідомленнями, російські війська відновили антитерористичні дії в Чечні, які було припинено кілька днів тому. Президент Чечні Рамзан Кадиров заперечує повідомлення про те, що повстанські групи було розпущено, а міжнародних терористів знищено.

Прес-секретар російських оперативних сил у Чечні Володимир Патрин каже, що штаб-квартира цих частин помітила активізацію збройних формувань у трьох районах республіки – Шалі, Шатой і Ведено. Він сказав, що російські війська також отримали інформацію про плани диверсійних і терористичних актів, скерованих проти представників виконавчих органів влади Чечні і службовців правопорядку:

«У Веденському районі в таємній схованці виявлено три готові для застосування саморобні вибухові пристрої великої нищівної сили. Встановлено, що ці вибухові пристрої були призначені для закладення на ймовірних маршрутах пересування кортежів керівництва Чеченської Республіки».

Міністерство внутрішніх справ республіки заявило, що робляться заходи для знайдення і затримання членів повстанських груп.

Російські та міжнародні інформаційні агентства повідомляють про насильство в Чечні протягом останніх десяти років, включно з атакою повстанців на федеральні війська 14 квітня, лише за два дні до офіційного закінчення антитерористичних заходів. Того ж самого дня агентство новин Інтерфакс, з посиланням на високопоставленого представника російського Міністерства внутрішніх справ у Чечні Дениса Сугрубова, повідомило про придушення великомасштабного терористичного акту в районі Ведено після попередньої конфіскації 16 кілограмів вибухівки. Дві години пізніше Інтерфакс, посилаючись на голову адміністрації району Ведено Шаміля Магомаєва, заявило, що подана Сугрубовим інформація немає нічого спільного з дійсністю.

Десятирічні антитерористичні заходи російського режиму включали комендантські години, блокади доріг, довільні арешти і обмеження на працю журналістів та цивільної авіації. Все це було скасовано минулого тижня за дорученням Президента Росії Дмитра Медведєва. Однак після цього рішення надійшло кілька повідомлень про перестрілки, включно з артилерійським вогнем між чеченськими повстанцями і силами безпеки.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG