Спеціальні потреби

Актуально

Американські автогіганти готуються до банкрутства?

Хмари кризи стають все густішими над двома гігантами автомобільної індустрії США. «Дженерал Моторз» оголосив, що через падіння продажу зупинить свої заводи влітку аж на дев’ять тижнів, «Крайслер» у ще гіршій ситуації. Як повідомили в Міністерстві юстиції США, уряд готується до банкрутства цієї компанії.

Продаж автомобілів американського виробництва впав у цьому році на 50%. Щоб розпродати машини з переповнених автосалонів і зекономити мільярди доларів керівництво «Дженерал Моторз» прийняло рішення закрити терміном до дев’яти тижнів 13 своїх заводів.

Працівники заводів у штатах Техас, Мічіган, Кентукі і Делавер підуть у вимушену відпустку. Вони отримуватимуть у цей час мінімальну зарплатню і спеціальну допомогу з безробіття. Втім скаржаться деякі, цього не вистачить навіть на мінімальні потреби.

Зупинивши виробництво, «Дженерал Моторз» випустить на 190 тисяч автомобілів менше, ніж планував. І якщо це не допоможе – компанія опиниться на межі банкрутства.

«Це очевидно, що «Дженерал Моторз» змушений буде оголосити банкрутство. Я не бачу іншого виходу», – каже автомобільний оглядач Карл Бруер.

А для «Крайслера» банкрутство може стати реальністю вже найближчими днями. Якщо легендарний американський автовиробник не зможе до кінця місяця підписати рятівну угоду з італійським «Фіатом» – уряд США погрожує не позичати «Крайслеру» грошей, необхідних для існування.

Все це погані новини не лише для цих двох автовиробників, але й для сотень компаній, які постачають для них матеріали. Від сталі до пластикових деталей. Карл Бруер пояснює:

«Однозначно, постачальників чекають скорочення виробництва і, можливо, банкрутства. Вони також будуть намагатися економити на всьому».

А такі штати, як Мічиган, які вже мають найбільший рівень безробіття в країні – очікують нові хвилі звільнень.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG