Спеціальні потреби

Перспективи розвитку геотермальної енергії


Віддавна тепло землі використовували у різноманітних цілях – і для мінеральних ванн, і для виробництва енергії. Але завжди все зводилось до того, чи є в певному місці необхідне підземне тепло. Тепер ведеться розробка нових, ефективніших шляхів використання земної енергії.

Американська компанія, що поставила перед собою завдання використовувати чисту відновлювальну енергію, розробляє шляхи використання пари на своєму новому підприємстві в штаті Юта.

Геотермальна енергія становить лише 1% виробництва електроенергії у США – головно через те, що відповідні підземні температури існують лише в місцях теперішньої чи колишньої вулканічної активності.

Втім Крейґ Гіґґінсон – голова компанії «Райзер Текнолоджіз» – вказує, що скоро це зміниться:

«Тепер, завдяки ресурсам і новим технологіям, ми можемо виробляти більш як третину енергетичних потреб країни».

Зазвичай геотермальні електростанції – як наприклад в Каліфорнії – потребують значних інвестицій, п’яти-шести років побудови і діють тільки на гарячій воді.

Тепер Гіґґінсон та його команда говорять, що станція в штаті Юта потужністю в десять мегават діє – завдяки інноваційним технологіям – на більш прохолодній воді:

«Ми спроможні виробляти електроенергію на значно нижчих температурах – лише трохи гарячішою від звичайної чашки кави, і це кардинально міняє динаміку геотермальної енергетики».

Ось як це працює: гаряча джерельна вода передається в спеціальну машину і нагріває спіраль, яка виробляє пару, що в свою чергу рухає турбіну, яка виробляє електроенергію.

Гіґґінсон зазначає, що є ще одна користь: «Ми не забираємо водні ресурси з землі. Ми їх піднімаємо, пропускаємо через нашу систему і повертаємо назад у землю».

Засновники компанії кажуть, що процес здатний набагато збільшити кількість місць, де можна використовувати геотермальну енергію.

Геотермальна електростанція в Юті була побудована за один рік і вже постачає електроенергію п’ятнадцятьом тисячам домів у місті Анагайм в Каліфорнії.

Геотермальна енергія вважається найбільш надійним джерелом відновлюваної енергії. Тепло землі доступне вдень і вночі незалежно від погоди. Сполучені Штати використовують геотермальну енергію більше, ніж інші країни і в наступне десятиріччя можуть збільшити її вдвічі або й утричі. Компанія «Рейзер Текнолоджіз» вже почала розширюватись. Вона планує спорудити ще дев’ять станцій у США і інші закордоном.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG