Спеціальні потреби

Актуально

МВФ і Світовий банк збільшать допомогу бідним країнам

На спільній зустрічі у Вашингтоні Міжнародний валютний фонд та Світовий банк прийняли рішення про збільшення кредитів країнам на шляху розвитку. Міністри фінансів зі 185 країн світу під час спільного засідання МВФ та Світового банку ділились своїм досвідом з подолання глобальної економічної кризи і прийшли до висновку про потребу спільних та якісно нових антикризових підходів.

Президент Світового Банку Роберт Зелік заявив: «Криза змінює світ, і Світовий банк мусить змінити свої підходи. Під час зустрічі усі погодились, що країни на шляху розвитку повинні мати більше впливу на ухвалення рішень Світового банку. Комітет постановив, що другий етап реформи банку щодо процедур голосування необхідно пришвидшити».

Відповідна реформа, за словами Роберта Зеліка, повинна завершитись до весни 2010-го року. А поки світ потребує невідкладних антикризових заходів та додаткових фінансових ресурсів, обіцяних країнами так званої Великої двадцятки.

Міністр фінансів Мексики Августін Карстенс зазначив: «Фінансова криза перетворюється у людську біду. Багато людей уже опинились у абсолютній бідності. Ми вітаємо наміри країн-членів збільшити внески до МФВ, і ми закликаємо усіх донорів пришвидшити виконання цих зобов’язань і розглянути можливість вийти за рамки своїх обіцянок».

Світовий банк зобов’язався виділити понад 55 мільярдів доларів на соціальні програми у бідних країнах, які у зв’язку з кризою потрапили у складне фінансове становище, і бюджетних коштів яких вистачає для задоволення лише мінімальних потреб своїх громадян.

«Ніхто не знає, як довго буде продовжуватись криза. Ми також не знаємо, як швидко відбудеться відновлення, тому комітет підтримує плани Світового банку використати можливості Міжнародного банку реконструкції та розвитку, щоб збільшити кредитування до 100 мільярдів доларів у наступні три роки», – заявив Роберт Зелік.

Подвоїти суми кредитів зобов’язався і Міжнародний валютний фонд. Для того, щоб досягти поставленої мети, МВФ вперше за 65-річну історію цієї інституції погодився продавати бонди країнам, що розвиваються.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG