Спеціальні потреби

ВООЗ присвоїла свинячому грипу четвертий рівень загрози
Всесвітня організація охорони здоров`я підвищила рівень загрози виникнення пандемії свинячого грипу. Вперше в історії ситуація з поширенням вірусу перейшла з третьої у четверту фазу. Втім, це ще не свідчить про повноцінну епідемію, що відповідає шостій фазі. На сьогодні випадки зараження на свинячий грип були зафіксовані у дев`яти країнах – від Канади до Нової Зеландії. Тільки у США підтверджено 50 випадків захворювання на грип свиней. В Мексиці, епіцентрі розповсюдження вірусу, за добу кількість померлих збільшилася більше ніж у двічі.

У Сполучених Штатах урядовці готуються до довготривалої боротьби з вірусом. Міністр внутрішньої безпеки Джанет Наполітано зазначила:

«Це марафон, а не спринт. Існує ймовірність, що поширення вірусу призупиниться протягом теплих місяців літа, а потім знову активізується восени».

Всього лиш за одну добу у США кількість підтверджених випадків захворювання на свинячий грип подвоїлася. Кілька шкіл в Нью-Йорку, Огайо, Каліфорнії та Техасі закриті на карантин. Президент Обама закликає зберігати спокій:

«Звичайно, це причина для занепокоєння, яка вимагає підвищеної уваги. Але це не причина для паніки».

На відміну від типових штамів вірусу грипу, які вражуають переважно людей похилого віку і дітей, жертвами свинячого грипу переважно стають молоді, здорові дорослі люди.

Ще до того, як влада США офіційно оголосила застереження проти подорожей до Мексики, люди почали здавати квитки чи раніше повертатися до США.

Готуються до можливої епідемії і в інших країнах. В Японії та Китаї пасажирів, які прибули з Мексики та США з симптомами грипу, негайно ізолюють. Чимало аеропортів в азійських країнах встановили спеціальні сенсори, які вимірюють температуру тіла прибуваючих.

Європейська комісія закликала європейців уникати подорожей не лише до Мексики, але і до регіонів США, де зафіксовані випадки захворюбваня на свинячий грип.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG