Спеціальні потреби

Карл Білдт: Членство в ЄС відкрите для усіх європейських країн


Польща та Швеція намагаються спонукати країни Євросоюзу знайти шляхи інтеграції з країнами колишнього східного блоку, зокрема з Україною та Грузією.

За словами міністра закордонних справ Швеції – країни, яка з червня переймає головування у Європейському Союзі, у Європі не існує кордонів, які б обмежували розширення Європейського Союзу на Схід. Про це Карл Білдт він заявив, виступаючи у Інституті Карнеґі у Вашингтоні:

«Намагання східноєвропейських країн стати членами Євросоюзу зумовлене перш за все їхнім бажанням. Вони вже довгий період часу стукають у наші двері. І вони не завжди задоволені нашими відповідями. Я не думаю, що навіть східне партнерство задовольняє усі їх бажання, але це крок, який робить можливим для нас ефективно відповідати на їх бажання, потреби та прагнення. Я не думаю, що це останній крок.

Чи Україна зможе наблизитись до членства у ЄС, чи ні – це питання майбутнього. Але ми маємо Римський договір 59-та стаття якого говорить, що членство у ЄС відкрите для усіх європейських країн, які відповідають демократичним критеріям».

XS
SM
MD
LG