Спеціальні потреби

НАСА проведе ремонт космічного телескопа Габбл

Американське агентство аеронавтики і дослідження космосу - скорочено НАСА - запустило ракетоплан Атлантис з останньою місією до космічного телескопа імені Габбла. Мета місії – ремонтувати й модернізувати пристрій, який, перебуваючи майже двадцять років на навколоземній орбіті, дав науковцям багатющу інформацію про Всесвіт.

У 2004-му році телескоп Габбл зробив потрясаючий знімок так званого Ультраглибокого Поля - десяти тисяч галактик, включно з деякими, створеними на ранніх етапах розвитку Всесвіту.

З часу виходу на орбіту у 1990 році телескоп Габбл надав науковцям набагато більше інформації про Всесвіт, ніж наземні телескопи, знімки з яких спотворені земною атмосферою. Одначе Габбл зношується і потребує ремонту.

Екіпаж Атлантиса замінить або відремонтує кілька пристроїв, що перестали працювати. Один з компонентів вийшов з ладу у вересні минулого року, за два тижні до запланованої місії на Габлл.

Тож керівництво НАСА вирішило відкласти політ до травня, а інженери натомість активізували дублюючу систему на телескопі.

Командир шатла Атлантис Скот Алтман каже, що затримка місії дала можливість запобігти деяким іншим потенційним проблемам.

«Ми знайшли речі, які у разі перебування на орбіті у жовтні створили б проблеми, але за цей час нам вдалося їх розв’язати... На мій погляд, ми тепер краще підготовані до польоту і зможемо зробити набагато більше в космосі».

До польоту на Габбл астронавти готувалися у Космічному центрі в Г’юстоні, штат Техас. Там вони навчилися встановлювати нове обладнання на телескопі, яке посилить його здатність фотографувати об’єкти на екстремальних відстанях.

Ця місія на Габбл більш ризикована, ніж типовий політ шатла, бо у випадку аварії Атлантис буде занадто далеко від Міжнародної космічної станції.

Тож НАСА підготувало інший корабель - Ендевор - на випадок необхідності рятувати Атлантис. Член його екіпажу, колишній пілот військово-морських сил США Ґреґ Джонсон не боїться ризику. Він каже:

«Я часто ризикував. Я вважаю, що злітати з авіаносця двічі на день, це ризик, на який я свідомо йшов».

Якщо місія ремонту Габбла пройде успішно, космічний телескоп матиме можливість щонайменше ще п’ять років робити потрясаючі космічні відкриття.


Інше за темою

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG