Спеціальні потреби

Актуально

В Конгресі США говорили про ‘жорсткі методи допиту’
Колишній співробітник Федерального бюро розслідувань, який заявив, що був свідком, як агенти Центрального розвідувального управління застосовували жорсткі методи допитування на підозрюваному в тероризмі, назвав ці методи неефективними. Він сказав про у виступі на слуханнях сенатського комітету, який розглядає питання, чи застосування таких жорстких методів законне. Ці слухання відбуваються в час загострення дебатів щодо того, чи службовців адміністрації колишнього президента Буша, які схвалили застосування цих методів, слід притягнути до судової відповідальності.

Сидячи за ширмою аби захистити свою ідентичність, колишній агент ФБР Алі Суфан заявив, що жорсткі методи допитів ЦРУ спонукали провідного члена Аль-Кайди Абу Зубейда припинити співпрацювати із слідством.

«Ця методика з оперативної точки зору повільна, неефективна, ненадійна і шкодить нашим зусиллям перемогти Аль-Кайду».

Суфан зазначив, що одержав корисну інформацію від Абу Зубейди у першу годину неагресивного допиту, включно з деталями, що стосувались організатора терористичних нападів на Сполучені Штати Халіда Шейха Могаммеда. Коли ж співробітники ЦРУ почали його допитувати – додав Суфан – Зубейда замовкнув.

За словами Суфана, бойовики Аль-Кайди вчаться як витримувати методи допитів навіть жорсткіші ніж занурення в воду чи позбавлення сну.

«Ми не можемо чекати 180 годин, коли спрацює методика позбавлення сну, у час коли нам загрожує бомба сповільненої дії», - пікреслив Суфан.

Кілька тижнів тому адміністрація США оприлюднила документи попереднього уряду, які уповноважували застосування жорстких методів допитування. Згідно з документами, Халіда Шейха Могаммеда 183 рази піддавали занурюванню у воду, а Абу Зубейду щонайменше 83 рази.

Експерти, які виступали на слуханнях сенатського комітету,
розходяться у поглядах щодо відповідності розпоряджень юристів адміністрації Буша нормам міжнародного права.

Так, наприклад, професор Дейвид Лубан з Джорджтавнського університету вважає, що автори цих розпоряджень підібрали ті закони, які підтримують їх висновки, і відкинули ті, які їх не підтримують.

Щодо можливості притягнення цих посадовців до судової відповідальності -- Роберт Тернер з Університету штату Вірджинія переконаний, що люди як прийняли ці рішення, порядні, чесні і компетентні, і що до цього їх змусили обставини.

Політику адміністрації Буша наполегливо захищає колишній віце-президент США Ричард Чейні, який заявив, що жорсткі методи допиту дали корисну інформацію.

«На мій погляд, це були абсолютно правильні дії. Я абсолютно переконаний, що ми врятували тисячі, а можливо, і сотні тисяч життів».

У низці інтерв’ю пресі колишній віце-президент закликав адміністрацію Барака Обами оприлюднити засекречені документи, які, за словами Чейні, підтверджують вірність його слів.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG