Спеціальні потреби

Актуально

В Конгресі США говорили про ‘жорсткі методи допиту’
Колишній співробітник Федерального бюро розслідувань, який заявив, що був свідком, як агенти Центрального розвідувального управління застосовували жорсткі методи допитування на підозрюваному в тероризмі, назвав ці методи неефективними. Він сказав про у виступі на слуханнях сенатського комітету, який розглядає питання, чи застосування таких жорстких методів законне. Ці слухання відбуваються в час загострення дебатів щодо того, чи службовців адміністрації колишнього президента Буша, які схвалили застосування цих методів, слід притягнути до судової відповідальності.

Сидячи за ширмою аби захистити свою ідентичність, колишній агент ФБР Алі Суфан заявив, що жорсткі методи допитів ЦРУ спонукали провідного члена Аль-Кайди Абу Зубейда припинити співпрацювати із слідством.

«Ця методика з оперативної точки зору повільна, неефективна, ненадійна і шкодить нашим зусиллям перемогти Аль-Кайду».

Суфан зазначив, що одержав корисну інформацію від Абу Зубейди у першу годину неагресивного допиту, включно з деталями, що стосувались організатора терористичних нападів на Сполучені Штати Халіда Шейха Могаммеда. Коли ж співробітники ЦРУ почали його допитувати – додав Суфан – Зубейда замовкнув.

За словами Суфана, бойовики Аль-Кайди вчаться як витримувати методи допитів навіть жорсткіші ніж занурення в воду чи позбавлення сну.

«Ми не можемо чекати 180 годин, коли спрацює методика позбавлення сну, у час коли нам загрожує бомба сповільненої дії», - пікреслив Суфан.

Кілька тижнів тому адміністрація США оприлюднила документи попереднього уряду, які уповноважували застосування жорстких методів допитування. Згідно з документами, Халіда Шейха Могаммеда 183 рази піддавали занурюванню у воду, а Абу Зубейду щонайменше 83 рази.

Експерти, які виступали на слуханнях сенатського комітету,
розходяться у поглядах щодо відповідності розпоряджень юристів адміністрації Буша нормам міжнародного права.

Так, наприклад, професор Дейвид Лубан з Джорджтавнського університету вважає, що автори цих розпоряджень підібрали ті закони, які підтримують їх висновки, і відкинули ті, які їх не підтримують.

Щодо можливості притягнення цих посадовців до судової відповідальності -- Роберт Тернер з Університету штату Вірджинія переконаний, що люди як прийняли ці рішення, порядні, чесні і компетентні, і що до цього їх змусили обставини.

Політику адміністрації Буша наполегливо захищає колишній віце-президент США Ричард Чейні, який заявив, що жорсткі методи допиту дали корисну інформацію.

«На мій погляд, це були абсолютно правильні дії. Я абсолютно переконаний, що ми врятували тисячі, а можливо, і сотні тисяч життів».

У низці інтерв’ю пресі колишній віце-президент закликав адміністрацію Барака Обами оприлюднити засекречені документи, які, за словами Чейні, підтверджують вірність його слів.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG