Спеціальні потреби

Актуально

Тривають суперечки щодо дати виборів президента

Український парламент повинен визначитися з датою президентських виборів і проголосувати за нову постанову про призначення виборів. Про це спікер парламенту Володимир Литвин заявив під час погоджувальної ради.

«Нам треба визначитися з новою датою виборів. Рішення КС є, воно доведене до вашого відома, і там цілком очевидно записано, що ми маємо освятити дату – 17 січня 2010-го року. Незалежно від волі, бажання, настрою», – сказав Литвин.

Серед пріоритетів роботи депутатів спікер називає і вдосконалення виборчого законодавства, зокрема він каже про необхідність скорочення виборчої кампанії до 90 днів. Ймовірно, що саме через необхідність цього закону парламент працюватиме два тижні поспіль, адже минулого сесійного тижня робота депутатів блокувалася фракцією Партії Регіонів.

Натомість в РНБО є інша думка щодо дати виборів глави держави. Перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Степан Гавриш вважає, що вибори президента мають відбутися 31 січня 2010-го року. Він каже, що, Конституція чітко встановлює – чергові президентські вибори мають пройти в останню неділю останнього місяця п’ятого року повноважень президента.

Його логіка така: згідно з рішенням Конституційного суду, повноваження президента починаються з дня складення ним присяги, нинішній Президент Віктор Ющенко склав присягу 23 січня 2005-го року, відтак, чергові президентські вибори мають відбутися 31 січня 2010-го року.

Гавриш додав, що йому невідомо, звідки з’явилася версія про необхідність проведення виборів 17 січня 2010-го року.

Як відомо, раніше парламент України проголосував за проведення виборів 25 жовтня 2009-го року, однак пізніше цю постанову визнав неконституційною Конституційний суд України.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG