Спеціальні потреби

Попри протести, Обама виступив в консервативному ВУЗі

Незважаючи на протести консерваторів, президент Барак Обама виголосив випускну промову в католицькому Університеті Нотр-Дам. Нагадаємо, що суперечка виникла навколо запрошення університетом виступити перед випускниками президента США, який підтримує право жінок на аборти та дослідження стовбурових клітин ембріона людини.

Поки за стінами будівлі університету, де виступав Барак Обама, тривали протести, всередині присутні переважно вітали президента США.

Обама не став уникати теми, яка викликала суперечку. Він сказав:

«Можливо, ми не знайдемо спільної мови щодо абортів. Але ми все-таки можемо погодитися, що це рішення є надзвичайно складним для кожної жінки. Воно…має моральну та духовну складові».

Він також намагався знайти порозуміння з його критиками:

«Працюймо разом, аби зменшити кількість жінок, які потребують аборти. Давайте зменшувати небажану вагітність. Зробімо процес усиновлення простішим, а також надаймо фінансову та моральну підтримку жінкам, які вирішують народити дитину за складних обставин».

Деякі консервативні католики все одно вважали його присутність в університеті неприйнятною. Одні кричали:
«В тебе руки в крові!» Інші мовчки висловлювали свою незгоду, вдягнувши капелюх із символічним малюнком ступень дитини.

Але найгучніші протести мали місце за межами університету на чолі з колишнім кандидатом у президенти Аланом Кісом та засновником організації «Операція порятунок» Ренделлом Террі.

Чимало відомих католицьких лідерів відкрито наголошували, що вони Барака Обаму в якості президента США не підтримують.

Президент Католицької ліги Білл Донаг`ю сказав:

«Не можна сказати, що я зацікавлений у суспільній справедливості, їдальнях для бідних, охороні здоров`я і тому подібному і в той же час підтримую аборти. Він має реальну проблему в католицькій громаді».

Окрім абортів, погляди Обами та консервативних католиків розходяться в питаннях дослідження стовбурових клітин ембріона людини та одностатевих шлюбів.

Сестра Жаннін Ґремік з Національної коаліції американських черниць каже: «В середині католицької громади деякі навіть не хочуть, аби його президентство було успішним».

Втім, чимало поміркованих католиків підтримують Обаму, навіть у суперечливих питаннях. А 54% з них проголосували за Барака Обаму в листопаді минулого року.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG