Спеціальні потреби

Робітники Детройту освоюють нові професії

Рівень безробіття у Сполучених Штатах сягає дев’яти відсотків. Але у місті Детройт, столиці американського машинобудування, без роботи майже кожен четвертий. Новий мер Детройту - у минулому зірка баскетболу - Дейв Бінг намагається врятувати місто, а колишні авто будівельники освоюють нові професії.

У Детройті дефіцит міського бюджету цього року - триста мільйонів доларів; а школи міста міністр освіти США назвав соромом для країни. Перед новим мером Дейвом Бінґом - який всього тиждень на роботі - новий виклик. Дженерал Моторс оголосив про намір залишити місто. Тепер колишній спортсмен та успішний бізнесмен має боротися за виживання Детройту. Він починає із нових робочих місць:

«Я не думаю, що можна створити нові робочі місця за ніч. Через те, що ми так сильно залежали від автомобільної індустрії, місто має пройти через трансформацію. Існує великий потенціал і в інших сферах. Зокрема у галузі охорони здоров’я, освіті, кіновиробництві».

Поки мер обіцяє відродження Детройту, деякі колишні працівники автозаводів вже розпочинають нові кар’єри. Серед них – Скотт Джонс, який щойно закінчив фармакологію. Він цим пишається, кажучи, що він перша людина в родині, яка отримала університетську освіту.

У 2007-му році Скотт Джонс та ще триста працівників втратили роботу на заводі з виробництва металевих частин для автомобілів. Джонс працював на конвеєрі з сімнадцяти років. Тепер, у тридцять два, він закінчив вищу освіту завдяки державній програмі допомоги у перекваліфікації.

Метью Сміт також працював на заводі. Після звільнення він вирішив зайнятися тим, про що мріяв все життя, - бути вчителем. Кілька років до того він вчився та паралельно працював, а державний грант допоміг йому закінчити освіту та отримати диплом вчителя. Вже рік він викладає у п’ятому класі:

«Зараз найважливіше, ніж коли-небудь, бути вчителем і працювати у сфері освіти, - каже Метью Сміт - чимало дітей після закінчення школи та коледжу залишають штат. Але ми маємо врятувати Мічиган, зупинити витік мозків».

Батько двох дітей Ренді Данні був у відчаї, коли його звільнили з заводу, де він відпрацював тридцять років. Але завдяки державній програмі він набув нову спеціальність фізіотерапевта:

«Це можна назвати новою главою у моєму житті. Після років роботи з інструментами на заводі - весь перемазаний у машинному маслі - я працюю тепер з людським тілом. Це поворот на сто вісімдесят градусів».

Всі ці чоловіки отримали роботу завдяки програмі штату, яка називається «Мічиган працює». Її випускник Скотт Джонс не може дочекатися першого дня на новій роботі та хоче продовжувати медичну освіту у майбутньому:

«Коли ви втрачаєте роботу, це не означає, що все загублено. Існують нові можливості працевлаштування. Іноді потрібно набути додаткову освіту, що вимагає важкої праці та самопожертви, але це реально», - запевнює колишній робітник автозаводу.
XS
SM
MD
LG