Спеціальні потреби

Обама виступив на захист свого плану закрити Ґвантанамо

В'язницю Ґвантанамо, де утримують військовополонених, запідозрених у тероризмі, рано чи пізно буде закрито. Про це заявив президент США Барак Обама, звертаючись до американського народу, відповідаючи таким чином критикам ініціативи.

За його словами, в'язниця на Ґвантанамо була створена з метою посилення безпеки у США але натомість - лише зробила Сполучені Штати слабшими та підірвала моральний авторитет країни.

У трансльованій у прямому ефірі промові Обама сказав, що в`язницю до січня наступного року буде закрито, а окремим її в`ягням буде або пред`явлено конкретні звинувачення або, якщо це виявиться неможливим до січня, переведено в інші місяця утримання. Зараз у Ґвантанамо перебуває приблизно 240 запідозрених терористів.

Виступу Обами передувало голосування в контрольованому демократами Сенаті, яким заблоковано виділення 80 мільйонів доларів, про які просив президент для закриття Ґвантанамо. 90 сенаторів голосували проти ініціативи, всього чотири – за. Свою позицію опоненти обґрунтували відсутністю конкретного плану для закриття в`язниці.

Майже одночасно з Обамою у Вашингтоні виступав колишній віце-президент США Ричард Чейні, який піддав гострій критиці плани нинішньої адміністрації щодо закриття Ґвантанамо, як також її підхід до загрози тероризму загалом.

У промові, виголошеній в консервативному дослідницькому центрі American Enterprise Institute (Інститут американського підприємництва), Чейні також виступив на захист застосованих адміністрацією Буша жорстких методів допиту запідозрюваних терористів, кажучи, що ними врятовано безліч життів американців. Він назвав застосовані методи, «необхідними», «виправданими», «успішними» і «правильними».

Обама прирівняв до тортур застосоване адміністрацією Буша занурення запідозрених терористів під воду під час проведення допитів.

Чейні висловив жаль з приводу того, що серед народу існують розбіжності у цьому питанні і побоювання, що відсутність єдиної позиції в цьому питанні може бути використана терористами.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG