Спеціальні потреби

Бізнесмен з Техасу дарує світло африканським родинам

Ліхтарі на сонячних батарейках, які Марк Бент постачає бідним в африканських селах, де немає електрики, дають змогу їхнім дітям читати вечорами книжки. Цей бізнесмен із Г’юстона, штат Техас, заповзявся змінити їхнє життя за допомогою ліхтарів, що живляться енергією сонця і освітлюють тепер будинки та села.

У наші дні близько третини людства проводить ночі у темряві - без можливості вийти на вулицю, читати, готувати, шити чи робити будь-що інше, аніж спати.

Для багатьох африканців Марк Бент – герой. Він особисто вважає себе щасливчиком, який має змогу дарувати людям світло і каже: «Я не вважаю себе особливим. Просто вірю, що Бог вказав мені цей шлях».

Нововведення Бента дозволяє живити звичайні ліхтарики енергією сонця, а відтак користуватись ними ввечері, наприклад, для читання.

«Більшість дітей у країнах на шляху розвитку, - каже цей підприємець - мусять працювати, щоби вижити, і вдень їм ніколи читати».

Ідея з ліхтарем осінила Марка у дев’яностих, коли він працював у Африці американським дипломатом. 2006 року він заснував фірму Sun Night Solar у Г’юстоні і налагодив постачання простих ліхтариків бідним мешканцям Африки. Згодом Бент врахував відгуки користувачів із бідних сіл і в нових моделях з’явилися вдосконалення. Тепер струмінь діодів здатен освітити площину чотири-на-чотири метри.

Зусилля Бента підтримують приватні корпорації і фонди, проте попит на ліхтарі зростає і серед незалежних ентузіастів. Збільшивши обсяги виробництва і збуту, Марк сподівається перетворити це на прибутковий бізнес:

«Я пишаюся можливістю бути частиною цією справи. Смішно, що я тут начальник. Як на мене, бути причетним до цього, - уже велика честь», - каже він.
XS
SM
MD
LG