Спеціальні потреби

Актуально

Бізнесмен з Техасу дарує світло африканським родинам
Ліхтарі на сонячних батарейках, які Марк Бент постачає бідним в африканських селах, де немає електрики, дають змогу їхнім дітям читати вечорами книжки. Цей бізнесмен із Г’юстона, штат Техас, заповзявся змінити їхнє життя за допомогою ліхтарів, що живляться енергією сонця і освітлюють тепер будинки та села.

У наші дні близько третини людства проводить ночі у темряві - без можливості вийти на вулицю, читати, готувати, шити чи робити будь-що інше, аніж спати.

Для багатьох африканців Марк Бент – герой. Він особисто вважає себе щасливчиком, який має змогу дарувати людям світло і каже: «Я не вважаю себе особливим. Просто вірю, що Бог вказав мені цей шлях».

Нововведення Бента дозволяє живити звичайні ліхтарики енергією сонця, а відтак користуватись ними ввечері, наприклад, для читання.

«Більшість дітей у країнах на шляху розвитку, - каже цей підприємець - мусять працювати, щоби вижити, і вдень їм ніколи читати».

Ідея з ліхтарем осінила Марка у дев’яностих, коли він працював у Африці американським дипломатом. 2006 року він заснував фірму Sun Night Solar у Г’юстоні і налагодив постачання простих ліхтариків бідним мешканцям Африки. Згодом Бент врахував відгуки користувачів із бідних сіл і в нових моделях з’явилися вдосконалення. Тепер струмінь діодів здатен освітити площину чотири-на-чотири метри.

Зусилля Бента підтримують приватні корпорації і фонди, проте попит на ліхтарі зростає і серед незалежних ентузіастів. Збільшивши обсяги виробництва і збуту, Марк сподівається перетворити це на прибутковий бізнес:

«Я пишаюся можливістю бути частиною цією справи. Смішно, що я тут начальник. Як на мене, бути причетним до цього, - уже велика честь», - каже він.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG