Спеціальні потреби

У світі шириться нова програмна мова ‘Скретч’





Два роки тому Масачусетський технологічний інститут розробив нову програмну мову «Скретч», яка швидко знайшла широке застосування у світі.

Учні Арлінгтонської школи в штаті Вірджинія створюють власні мультиплікаційні історії, використовуючи програму «Скретч». Більшість з них – як от Лідія Мелґар з Сальвадору – вивчають англійську. Це допомагає, як каже вона, «вживати багато нових слів».

Вчитель з програмування Джеф Елкнер познайомив своїх учнів з цією програмою у березні:

«Спочатку я думав використати «Скретч» для уроків програмування, - пояснює він. - Але почавши працювати з програмою, ми побачили, що вона чудова для викладання мови».

«Скретч» була опрацьована в медіа-лабораторії Масачусетського технологічного інституту. Її розробники кажуть, що вона покликана допомогти вчитись думати і співпрацювати. Керівник проекту Керен Бренан каже, що мета застосування програми - не створити армію програмістів, а розвинути навики самовираження.

«Скретч» покликана бути настільки простою, щоби кожний зміг навчитись працювати з нею. Вона базована на принципі блоків, які поєднуються завдяки системі команд. Вибрати можна із понад ста блоків. Є також набір візуальних елементів.

Програму «Скретч», започатковану торік у травні, можна отримати безкоштовно з Інтернету.

«Коли ми запустили проект, ніхто не знав, що трапиться далі. Чи хтось почне цим користатись? Що люди створюватимуть? Через тиждень-два після запуску з’явилось ось це», - пояснює Керен Бренан створене дев’ятирічною дівчинкою з Німеччини, яка помістила власні фотографії, намалювала власні картинки, записала свій голос.

Інші користувачі програми створили віртуальні музеї, інтерактивні географічні карти, різноманітну мультиплікацію.

Іноді користувачі з різних країн об’єднують свої зусилля - як ось у випадку, коли 8-річна, 13-річна і 15-річна дівчинки змонтували разом гру.

«Вони розробили первісну версію. А відтак хтось скачав, хтось щось додав і так воно пішло», - каже Керен Бренан.

За два роки існування комп’ютерна програма «Скретч» привернула увагу чверті мільйона зареєстрованих користувачів, які створили 400 тисяч проектів.

Інше за темою

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG