Спеціальні потреби

Підвищення кваліфікації – важливе для вчителів США

У шкільній освіті працює більше американців, ніж у будь-якій іншій галузі. Проте у Національній освітній асоціації говорять, що половина нових учителів Америки залишає професію протягом перших п’яти років викладання. Протидіють цьому – підвищенням їх кваліфікацій.

Учителька Ніколь Пауел готує учнів середньої школи до складання обов’язкового іспиту з точних наук. Це її перший рік на роботі у середній школі в передмісті Вашингтона. Ніколь викладає у п’ятих класах. У кожному з них навчається тридцять два учні.

Пауел отримала викладацьку ліцензію у штаті Мериленд. У більшості американських штатів для цього треба закінчити коледж, відмінно опанувати обрану дисципліну та пройти викладацьку практику. На це у Ніколь пішло п’ять років. Після коледжу вона продовжила вчитися по вечорах, а вдень працювала у школі під наглядом ментора.

У школі повіту Монтґомері, викладач із двадцятип’ятирічним досвідом Ден Ґейбел готує Ніколь Пауел до роботи зі складними учнями. Час від часу він навідується на її уроки. У своєму нотатнику він малює кожну парту в класі і занотовує, кого вона викликає, а потім вони разом дивляться, як урок впливає на засвоєння учнем інформації».

Головна порада Ґейбла Пауел - поміркуй, як ти хочеш збудувати урок; учні мають розуміти, що і навіщо вони роблять.

Пауел каже, що Ґейбел допомагає їй краще працювати як з дуже талановитими учнями, так і з тими, що мають проблеми з засвоєнням матеріалу чи для котрих англійська не є рідною мовою.

«Від мене очікують, що я підтягну знання половини учнів класу. Раніше я ніколи не мала справи з такими завданнями».

Утім, Національна освітня асоціація зазначає, що більшість нових викладачів, на відміну від Пауел, не отримують належної підтримки і можуть залишити вчителювання протягом п’яти років. Головними причинами звільнень об’єднання вважає погані робочі умови, малу зарплатню та нестачу ресурсів. Проте Пауел пов’язує власне майбутнє зі школою: «Гадаю, я буду тут і за п’ять років. Я люблю викладати у школі».

Захисники освіти кажуть: у школах, що постійно тренують своїх учителів, викладачі частіше залишаються працювати.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG