Спеціальні потреби

Україна розширює економічну співпрацю з Лівією


Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляє, що візит урядової делегації до Лівії став успішним. За повідомленням прес-служби Кабміну, під час поїздки підписано чотири двосторонні угоди. Юлія Тимошенко сподівається, що реалізація успішних проектів з Лівією допоможе Україні налагодити співпрацю з іншими країнами Африки. Українські підприємства в ситуації падіння попиту на свою продукцію як ніколи потребують нових ринків збуту. Найперспективнішими для реалізації спільних проектів оглядадачі називають сільське господарство і енергетику. Лівія зацікавлена у придбанні українського зерна та продуктів харчування. Натомість може постачати до України енергоносії.

Юлія Тимошенко повідомила, що під час візиту запропонувала Лівії проект угоди з вирощення зернових для африканських країн. Уряд запросив лівійців побудувати в Україні комплекс з виробництва, збереження та транспортування до 4 млн тонн зерна, для якого вже підготовлений відповідний проект. Минулого року українські аграрії не змогли продати значну частину вирощеного врожаю, через що зазнали збитків.

Також сторони домовлялися про постачання 600 тис. тонн нафти для Кременчуцького нафтопереробного заводу. Тріполі висловив зацікавлення інвестувати в спорудження нафтопереробного заводу потужністю переробки 10 млн тонн нафти на рік. Найближчим часом до України має прибути група лівійських експертів, яка на місці вивчить запропонований майданчик біля порту Південний.

Водночас оглядачі нагадують, що й попередні уряди намагалися домовитися про співпрацю із лівійським керівництвом, але в практичну площину більшість проектів так і не перейшла. Навіть контракти на постачання авіатехніки українські заводи не змогли виконати. Юлія Тимошенко каже, що виправить ситуацію. Зокрема щодо виконання вже підписаних домовленостей. Разом із урядовою делегацією до Лівії доставили перший із трьох замовлених літаків. Два інших обіцяють відправити до першого кварталу наступного року.

XS
SM
MD
LG