Спеціальні потреби

Обама  впевнений у дієвості близькосхідного мирного процесу


Президент США Барак Обама висловив упевненість щодо поступу в близькосхідному мирному процесі. Він кинув виклик - як Ізраїлю так і палестинцям - закликавши їх працювати наполегливіше для досягнення миру, після зустрічі з палестинським президентом Махмудом Аббасом в Овальному кабінеті у Білому домі.

Президент Обама сказав, що Ізраїль повинен зупинити поширення будівництва нових поселень на Західному Березі. Він заявив про це учора, після відмови Ізраїлю заморозити всі будівельні роботи на території Західного Берега.

Сидячи поруч палестинського президента Аббаса, президент Обама сказав кореспондентам, що він намагався переконати в необхідності цього ізраїльського прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу з яким він зустрічався минулого тижня. Він додав: «Я вважаю, що важливо не думати про найгірше, а сподіватись на найкраще».

Президент Обама також сказав, що палестинці мають робити те що від них залежить – поліпшувати стан безпеки на Західному Березі і вказав при цьому на зроблений поступ у цій сфері. «Ізраїльтяни мають добрі підстави непокоїтись безпекою. Отже тому важливо щоб ми далі робили поступ стосовно безпеки, що так часто закінчується порушенням мирних переговорів поміж обома сторонами», - зазначив Обама.

Махмуд Аббас сказав через перекладача, що палестинська влада віддана ідеї, так званої, «дорожньої карти» до миру. «Користуючись цією нагодою, запевнюю вас, що ми цілковито віддані всім нашим зобов’язанням щодо «дорожньої карти»: від «А» до «Z», - сказав він.

Палестинський президент також сказав, що арабські держави хочуть нормалізувати відносини з Ізраїлем, але при умові, що ізраїльська держава погодиться залишить усі окуповані землі.

Обидва лідери наголосили, що розв’язка є у формулі «двох держав». Створення палестинської держави, як сказав президент Обама, допоможе запевнити цілісність і безпеку Ізраїлю. Однак прем’єр-міністр Нетаньягу не підтримав ідеї створення палестинської держави.

Президент Обама сказав, що в нього нема конкретного графіку стосовно досягнення миру на Близькому Сході, але що часу не залишилось на те щоб його гаяти. «Я поділяю почування президента Аббаса і переконаний, що багато ізраїльтян є таких же поглядів щодо суттєвості часу», - додав він.

Барак Обама визнав, що він проявив настирливість під час зустрічі з представниками обох сторін та у зверненні до міжнародної громадськості із закликом про допомогу. Він сказав, що всі сторони потребують прикласти зусилля щоб відновити мирний процес.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG