Спеціальні потреби

Актуально

Принц Гаррі вперше відвідав США з офіційним візитом

У Сполучених Штатах закінчився перший офіційний візит принца Гаррі. Хоча він має мало шансів стати британським королем, відвідини Нью-Йорку 24-річним принцом привернуло чималу увагу американських мас-медіа та громадськості.

У п’ятницю принц Гаррі відвідав руїни всесвітнього торгового центру у Нью-Йорку, місця терористичних атак одинадцятого вересня. Поспілкувавшись із родинами загиблих, принц поклав вінок пошани біля пам’ятника жертвам терористів, який наразі споруджується. Після цього принц Гаррі відвідав дві пожежні частини,які втратили п’ятьох пожежників під час порятунку людей у будівлях всесвітнього торгового центру. Також він посадив дерево, розпочавши муніципальну програму Нью-Йорка з посадження мільйона дерев.

У суботу принц Гаррі відвідав школу у районі Гарлем, в якій навчаються діти з малозабезпечених родин. До школярів Гаррі відправився з іншим принцом – своїм другом Сейсо, спадкоємцем африканської країни Лесото. Гаррі особисто поспілкувався з багатьма учнями.

Саме спортивним змаганням закінчився другий день візиту спадкоємця британської корони. Він грав у поло в команді проти світової зірки цього виду спорту аргентинця Начо Фігаєраса. Змагання у цьому малопопулярному виді спорту у США прийшло подивитися чимало зірок, серед яких Кейт Гадсон, Кенні Вест та Хлоє Севіньї.

Команда Гаррі виграла завдяки голу, який британський спадкоємець забив за секунду до закінчення матчу. Але основною метою участі Гаррі в змаганні був збір коштів для благодійницької організації Американські друзі Сентебейля, яка допомагає дітям в африканській країні Лесото.

Принц Гаррі зазначив: «Лесото – прекрасна країна. Вона має первозданну природу та надзвичайно дружелюбних, сміливих та відкритих людей. Але разом із красою цієї країни, коли я відвідав її вперше шість років тому, мене вразила ситуація, у якій знаходиться найбільш вразлива частина населення – діти. Не буду сипати цифрами, але повірте мені, у Лесото, як у краплині, віддзеркалюється все, що є прекрасного та трагічного у всій Африці. Це прекрасне королівство страждає від епідемії СНІДу та бідності, залишаючи тисячі дітей сиротами».

Син принца Чарльза та принцеси Діани принц Гаррі є третім у черзі на успадкування корони та має мало шансів стати королем. Але новини не лише про його спортивні перемоги та благодійницьку діяльність, але і любовні афери, студентські розваги та службу в Афганістані роблять його одним із найцікавіших об’єктів британських, а тепер і американських мас-медіа.

Всі новини дня

Байден: “Підтримка американським народом України не похитнеться. Відео

Байден: “Підтримка американським народом України не похитнеться. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00

“Підтримка американським народом України не похитнеться. Ми завжди будемо підтримувати демократії. Завжди”, - сказав президент США Джо Байден під час виступу перед випускниками Академії військово-повітряних сил США.

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

На тлі посилення російських атак на Україну, кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова, запитала американських сенаторів, чи має право Київ на воєнну відповідь на території РФ? А також чи вплине такий розвиток подій на військову допомогу, яку надають західні партнери.

Фарерські острови обмежують доступ російських суден до своїх портів - через війну в Україні

Вигляд на місто Торшавн, столицю Фарерських островів. Фото: Reuters/Tony Gentile

Уряд Фарерських островів оголосив про обмеження доступу російських суден до портів цієї острівної країни, що входить до Королівства Данії.

Заходити у Фарерські порти буде дозволено виключно риболовецьким суднам Росії, однак їм буде заборонено скуповуватись на Фарерських островах або користуватись там послугами з техобслуговування. Як повідомив уряд цієї острівної країни, нові правила є відповіддю на російське вторгнення в Україну.

"До портів Фарерських островів буде дозволено заходити лише риболовецьким суднам, які займаються виключно рибальством, відповідно до двосторонньої угоди між Фарерськими островами та Росією. Діяльність цих російських риболовецьких суден у портах буде обмежена до зміни екіпажу, завантаження вугіллям, провізією, висадкою та перевалом", - цитує заяву уряду Фарерів британське видання The Guardian.

Фарерські острови є автономною територією Данії, вони розташовані між Шотландією та Ісландією.

У листопаді минулого року уряд Фарерів опинився перед хвилею критики через поновлення угоди з Росією щодо взаємної риболовлі. Угода передбачає квоти на виловлення певних видів риби у Баренцевому морі для фарерських рибалок і біля Фарерських островів для росіян.

За даними видання The Guardian, Росія є одним з головних комерційних партнерів Фарерських островів. Прибутки з вилову риби за угодою з Росією ставить 5% ВВП Фарерських островів.

Україна отримає американську допомогу, щоб допомогти мільйонам травмованих війною людей зберегти ментальне здоров'я

Архівне фото: Очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер

Ментальне здоров’я має вирішальне значення для українців у їх протистоянні жорстокій війні Путіна. Таким підписом супроводила очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер тематичне відео, у якому виступила разом із першою леді України Оленою Зеленською та посолкою США в Україні Бріджит Брінк.

“Пишаюся у партнерстві з Оленою Зеленською розширити доступ українців до психіатричних послуг”, - додала Пауер.

Як повідомляв Голос Америки, для забезпечення психологічної підтримки українцями Олена Зеленська звернулася по допомогу та підтримку уряду США та запросила американських спеціалістів.

Зеленська ініціювала Національну програму психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.

36 мільйонів доларів США підуть на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну USAID за підтримки Конгресу Сполучених Штатів виділила майже 36 мільйонів доларів США на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я - через підтримку широкого спектра ініціатив.

“Реагуючи на гострі потреби, викликані повномасштабним вторгненням Росії, мета USAID полягає в тому, щоб допомогти Україні побудувати інтегровані, доступні та стійкі системи охорони психічного здоров’я, які задовольняють довгострокові потреби українського суспільства”, - йдеться у повідомленні організації.

Також Агенція з міжнародного розвитку США зауважує: “Незважаючи на те, що місяць поінформованості про психічне здоров’я офіційно завершився, криза психічного здоров’я в Україні продовжується на тлі повномасштабної війни Росії”. З огляду на це, відданість USAID тому, щоб відповісти на величезний і зростаючий попит на послуги психічного здоров’я в Україні, залишається непохитною".

Наразі USAID адаптує свої програми та розширює їх, щоб допомогти Україні, у тому числі шляхом підтримки Всеукраїнської програми психічного здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

"Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили"

До 5 мільйонів українців можуть потребувати лікування ментальних розладів
Олена Зеленська

“Насправді кожен другий українець нині потребує підтримки у сфері ментального здоров’я, - сказала Олена Зеленська у спільному відео з американськими посадовицями. - А загалом до 5 мільйонів можуть потребувати лікування ментальних розладів”.

Зеленська оголосила, що ініційована нею програма має на меті створення системи психосоціальних послуг, які “будуть широко доступні для всіх, хто їх потребує”.

“Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили”, - нагадала українцям посолка США Бріджит Брінк.

Саманта Пауер своєю чергою додала, що необхідно і надалі вкладати ресурси у підтримання стійкості українців, яка надихає весь світ.

Сергій Плохій: про роль України у світі, ядерну загрозу та можливі сценарії для Москви. Інтерв’ю

Нинішня війна змінила роль України у світі, і це може допомогти українцям вийти із циклу насильства, яке в різні історичні часи повторюється на українській території – вважає професор Гарвардського університету Сергій Плохій.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG